استاندار:400 میلیارد ریال برای توسعه شهرک های صنعتی کرمانشاه اختصاص یافت

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه گفت: از محل اعتبارات سفر رییس جمهوری و سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران مبلغ 400 میلیارد ریال برای توسعه شهرک های صنعتی شهر کرمانشاه اختصاص یافته است.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه به نقل از اسدالله رازانی در نشست مشترک با علی یزدانی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی در استانداری کرمانشاه اعلام کرد: هم اکنون سه شهرک صنعتی در حاشیه و اطراف شهر کرمانشاه وجود دارد که بخش زیادی از زمین های آن ها واگذار شده که در شرایط فعلی، امکان واگذاری زمین به واحدهای جدید بسیار دشوار شده است.
رازانی گفت: برای حل محدودیت واگذاری زمین های صنعتی به واحدهای تولیدی در شهرستان کرمانشاه یک مجموعه هزار هکتاری تحت عنوان شهرک صنعتی زاگرس در دست ایجاد است، هرچند هنوز بخش های از آن برای واگذاری آماده نیست.
وی اظهار داشت: در سفر رییس جمهوری موضوع دریافت اعتبار برای عمران شهرک های صنعتی و به ویژه شهرک زاگرس مطرح شد و به دنبال آن مدیریت ارشد استان طی مذاکراتی که با آقای شریعتمداری معاون رییس جمهوری و آقای نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه در همین زمینه انجام داد، موفق شدیم مبلغ 400 میلیارد ریال دیگر به مجموع اعتبارات سفر که 9 هزار 990 میلیارد ریال بود اضافه کنیم.
استاندار کرمانشاه در ادامه گفت: از این مبلغ 150 میلیارد ریال آن برای پایش تصویری جاده های بین شهری و داخل شهر کرمانشاه اختصاص یافته است که امیدواریم با نصب این دوربین ها بتوانیم بستر اعمال مقررات قانونی را فراهم کنیم و همچنین جلوی پاره ای از بزهکاری ها گرفته شود.
وی همچنین افزود: این مبلغ 50 میلیارد ریال نیز برای کمک به بهبود مسایل اجتماعی استان اختصاص یافته است.
به گفته رازانی، در این میان مبلغ 200 میلیارد ریال نیز به طور مشخص برای کمک به شهرک های صنعتی استان و از جمله شهرک صنعتی زاگرس در نظر گرفته شده است.
وی عنوان کرد: در نشست امروز از سوی علی یزدانی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران مبلغ 200 میلیارد ریال دیگر از محل منابع سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی برای کمک اعتباری به توسعه شهرک های صنعتی و صنایع کوچک استان اختصاص یافت.
استاندار کرمانشاه ابراز امیدواری کرد با توجه به اختصاص یافتن اعتبار 400 میلیارد ریالی در سال جاری به سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی با تلاش و فراهم کردن زیرساخت های لازم، شاهد توسعه شهرک های صنعتی در استان باشیم و به رونق اقتصادی و افزایش اشتغال در استان کمک کنیم.
استان کرمانشاه دارای بیش از 900 واحد تولیدی با ظرفیت 28 هزار نفر است.
استان کرمانشاه در بهار امسال با 19/2 درصد نرخ بیکاری در صدر استان های کشور قرار گرفت.
3209/8066 تنظیم کننده عباداله آذرگون** انتشاردهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال