دگرگونی در دوومیدانی ایران با چاشنی جوانگرایی

تهران - ایرنا - عضو سازمان تیم های ملی فدراسیون دو و میدانی گفت: ترکیب تیم ملی دوومیدانی ایران در حال دگرگونی است و در فدراسیون در نظر دارد در مسابقات آینده از نفرات جوان بهره بگیرد.

«تیمور غیاثی» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: شماری از ملی پوشان دو و میدانی ایران معدل سنی بالایی دارد و ضرورت دارد خود را بازنشسته کنند.
وی که به نام این دسته از ملی پوشان اشاره نکرد، افزود: بدن این گروه از ملی پوشان پاسخ مناسبی در تمرینات نمی دهد و ضرورت دارد تا دوران بازیگری را کنار بگذارند.
عضو سازمان تیم های ملی فدراسیون دوومیدانی گفت: البته این بدان معنی نیست که ما قهرمانان خود را فراموش کنیم و با آنها کاری نداشته باشیم، بلکه معتقدیم باید از توانمندی های این ملی پوشان در عرصه مربیگری استفاده کنیم تا تجربیات خود را در اختیار بازیکنان جوان تر بگذارند.
غیاثی افزود: مسئولان فدراسیون و سازمان تیم های ملی از این گروه از ملی پوشان در کنار تیم های ملی بهره خواهد گرفت و از آنان حمایت خواهد کرد.
وی ادامه داد: دگرگونی در تیم های ملی دوومیدانی در ایران شروع شده و نیروهای جوان که اتفاقا از توانمندی های خوبی برخوردار هستند، جایگزین مناسبی برای بازیکنان مسن خواهند بود.
پیشکسوت دو و میدانی کشورمان با بیان اینکه «این روندی طبیعی در دنیا است و در ایران نیز این اتفاق خواهد افتاد»، گفت: وزارت ورزش و جوانان نیز در این مسیر یاری رسان خواهد بود، ضمن آنکه از این وزارتخانه انتظار است به روند باشگاه داری در رشته دو و میدانی کمک کند.
عضو سازمان تیم های ملی فدراسیون دوومیدانی افزود: فدراسیون ها در موضوع باشگاه داری در ایران به خصوص در رشته های انفرادی همواره با مشکل روبه رو بوده اند و ضرورت دارد در این مسیر به فدراسیون ها یاری رسانده شود.
غیاثی به تجربیات دیگر کشورها در حوزه باشگاه داری در رشته های انفرادی اشاره کرد و گفت: در بسیاری از کشورهای پیشرو در عرصه ورزش کشور باشگاه های فوتبال موظف هستند علاوه بر تیم داری در رشته فوتبال در دو رشته اجتماعی و انفرادی نیز تیم داری کنند.
وی افزود: این روند به توسعه ورزش های کمتر توسعه یافته کمک می کند و باید این الگو در ایران نیز نهادینه شود.
ورزشی.**9144 گزارشگر:سعید قهرمانی انتشاردهده:علی خورسندی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال