سکوی ١٨B پارس جنوبی با ثبت رکوردی جدید راه اندازی شد

بوشهر- ایرنا- مجری فازهای ١٧ و ١٨ پارس جنوبی گفت: سکوی ١٨B پارس جنوبی با ظرفیت ٥٠٠ میلیون فوت مکعب گاز پس از ٦٢ روز کاری با ثبت رکوردی جدید در عملیات هوک آپ (یکپارچه سازی چاه ها با سکو و برخی اتصالات)، راه اندازی شد.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی شرکت نفت وگاز پارس روز دوشنبه به نقل از حسن بویری افزود: عملیات تولید (Start up) سکوی ١٨B پس از باز کردن چاه شماره 2 این سکو و روشن شدن مشعل آن آغاز شد و بزودی گاز دریافتی به پالایشگاه خشکی این فازها ارسال می شود.
وی با اشاره به نصب سکوی ١٨B در اواخر مردادماه سال جاری اضافه کرد: راه اندازی این سکو در این مدت زمان درحالی صورت گرفته که تا پیش از آن ثبت چنین رکوردی در عملیات هوک آپ، پیش راه اندازی و راه اندازی سکوهای پارس جنوبی بی سابقه بوده است.
مجری فازهای ١٧ و١٨ پارس جنوبی ادامه داد: هم اکنون عملیات نصب اسپول های خط لوله ١٨ اینچ حد فاصل سکوی ١٨A و ١٨B در حال انجام است که با اتمام عملیات مربوطه و انجام هیدروتست این خط لوله، گاز تولیدی این سکوی اقماری به سکوی ١٨A ارسال و متعاقب آن به پالایشگاه فازهای ١٧و١٨ منتقل می شود.
سکوی اقماری ١٨A با تلاش متخصصان مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) در یارد صنعتی بندر عباس ساخته شده است.
سه شنبه ٢٧ مهرماه سکوی ١٧B دومین و آخرین سکوی فازهای ١٧و١٨ پارس جنوبی هم پس از عملیات ساخت، در یارد بندر عباس بارگیری و آماده انتقال به موقعیت فراساحل این فازها شد.
پیش بینی شده است سکوی ١٧Bنیز تا اوایل اسفندماه سال جاری با ظرفیت ٥٠٠ میلیون فوت مکعب به بهره برداری برسد.
6047/6043** خبرنگار: مونا عیدان** انتشار دهنده: خدانظر خواجه

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر