وزیر خارجه کویت: خواستار صلح و همبستگی گروههای سیاسی عراق هستیم

تهران- ایرنا- دولت کویت با اشاره به آغاز عملیات آزادسازی شهر موصل و ادامه روند مبارزه با تروریسم، بر همبستگی مردم عراق برای برقراری انسجام و ثبات در این کشور تأکید کرد.

به گزارش ایرنا، شیخ صباح الخالد الصباح وزیر امور خارجه کویت در اظهاراتی، یکی از مؤلفه های مهم حفظ تمامیت ارضی عراق را فراهم ساختن ساختارهای لازم برای ایجاد فضای آشتی ملی و همزیستی برادرانه گروههای عراقی دانست و گفت: روند موفق مبارزه با تروریسم در عراق یک ارزش است و کویت کاملاً از عملیات پاکسازی شهر موصل از حضور اعضای گروه داعش حمایت می کند.
وزیر امور خارجه کویت همچنین با اشاره به اهمیت اجرای پروژه مصالحه و آشتی ملی که از سوی دولت عراق انجام می شود، خاطر نشان کرد: حضور و انسجام و فعالیت مثبت گروههای عراقی در کنار یکدیگر یک امر بسیار مهم است و جامعه جهانی نیز باید به عراق با هدف مبارزه با تروریسم و آزاد سازی شهر موصل کمک کند.
وزیر امور خارجه کویت همچنین با اشاره به روند ارسال کمک های بشردوستانه از سوی کشورش برای نیازمندان در عراق، گفت: ادامه این رویه یک راهبرد ثابت در نزد دولت کویت است و برقراری آرامش و حل مشکلات پیش روی عراق برای کویت بسیار مهم است.
شبد**خاورم*320**1528**انتشار دهنده: علی پاینده

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال