استاندار خراسان جنوبی: مهم ترین وظیفه مسئولان خدمت به مردم است

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: مهم ترین وظیفه مسئولان خدمت صادقانه و بی منت به مردم است.

سید علی اکبر پرویزی روز سه شنبه در شورای اداری استان که با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات برگزار شد، افزود: امروز به معنی واقعی کلمه خدمت صادقانه به آحاد مختلف مردم بزرگترین جهاد است.
وی اظهار کرد: خدمت به مردم اجری اخروی دارد و دارای نتایجی است که می توان آن را در همین دنیا نیز مشاهده کرد.
وی ادامه داد: مردم از نبود امکانات ناراحت نمی شوند، آنچه موجب نارضایتی و بی اعتمادی عمومی است، رفتارهای تبعیض گونه و برخوردهای دوگانه ای است که ممکن است در برخی سازمان ها اتفاق بیفتد.
وی با اشاره به اینکه هنر مدیریت استفاده حداکثری از حداقل امکانات است، گفت: مدیران باید عملکرد خود را مورد ارزیابی و محاسبه قرار دهند و نسبت به رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت درجهت خدمت رسانی بیشتر به مردم تلاش کنند.
استاندار خراسان جنوبی در ادامه بیان کرد: استان از امن ترین مناطق کشور است، با وجود 465 کیلومتر مرز با افغانستان، از امنیت عمومی و پایداری برخوردار است.
پرویزی افزود: این امنیت، نتیجه تلاش مسئولان مربوط و همکاری و همدلی مردم بویژه مرزنشینان غیور است.
وی اظهار کرد: در زمینه های تأمین آب، راه ها، مدرسه سازی و... عقب ماندگی هایی در استان وجود دارد، مدیران برای رفع این کمبودها و رسیدن به شاخص های کشوری، تلاش بیشتری کنند.
وی ادامه داد: ماندگاری جمعیت در نقاط مرزی و روستایی از مهم ترین شرایط تقویت امنیت در استان است.
وی اضافه کرد: برای ماندگاری جمعیت در روستاهای مرزی باید به معیشت مرزنشینان و ایجاد اشتغال برای آن ها توجه شود.
وی تاکید کرد: امنیت لازمه توسعه اقتصادی است، اگر احساس امنیت واقعی نباشد سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی نیز تمایل به سرمایه گذاری در این منطقه نخواهند داشت.
پرویزی ، پرهیز از سخت گیری اداری را از دیگر موارد مهم در زمینه توسعه سرمایه گذاری دانست و افزود: مدیران باید از فرصت های قانونی و ظرفیت های پیش بینی شده در قانون بودجه برای جذب سرمایه گذاران از نقاط مختلف کشور تلاش کنند.
وی افزود: بودجه سال 96 نهایی شده، مدیران تلاش کنند تا علاوه بر گرفتن ردیف، اعتباری در بودجه ، نسبت به تقویت ردیف های موجود نیز اقداماتی جدی صورت گیرد. وی اظهار کرد: تکیه صرف بر اعتبار استانی نمی تواند موجب توسعه استان شود، باید تلاش شود تا با تقویت ارتباط با مدیران فرادستی در مرکز، از اعتبارات ملی و سرفصل های متمرکز در وزارتخانه های مربوط سهم قابل توجهی برای خراسان جنوبی جذب کرد.
وی همچنین به ادامه طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن که از سوم مهر در استان آغاز شد و تا اواخر آبان ماه(ثبت نام اینترنتی، مراجعه ماموران به در منزل و ثبت نام تلفنی) ادامه دارد، افزود: مطابق با ارزیابی های صورت گرفته خراسان جنوبی جزو استان های پیشتاز کشور است.
همچنین وزیر اطلاعات گفت: رشد اقتصادی مهم ترین اولویت کاری دولت یازدهم است و زیرساخت رسیدن به رشد اقتصادی ایجاد امنیت پایدار و احساس امنیت در جامعه است.
حجت الاسلام والمسلمین علوی افزود: امنیت به عنوان حق مسلم مردم باید به عنوان یک اصل مهم مورد توجه مسئولان مربوط قرار گیرد.
وی اظهار کرد: امروز به برکت رهنودهای رهبر معظم انقلاب و همبستگی و همپوشانی نیروهای مسلح ما در تمامی بخش ها و همکاری خوب مردم با سربازان گمنام امام زمان، ایران اسلامی در اوج امنیت و اقتدار قرار دارد.
وی ادامه داد: آنچه در نزد خداوند از اهمیت و مرتبه بالایی برخوردار است تقوای الهی است، این امر خود منجر به کرامت انسان ها و جامعه اسلامی شده و باید در اشکال مختلف مورد تاکید و توجه قرار گیرد
*7559** 2047** خبرنگار-امیرشاهین نایبی فر* انتشار دهنده- عباسقلی اشکورجیری*

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال