تلاش های فدراسیون فوتبال ایران برای کسب میزبانی جام جهانی فوتسال

تهران - ایرنا - نایب رئیس فدراسیون فوتبال و سرپرست کمیته فوتسال با بیان اینکه در حال احداث نخستین آکادمی فوتسال در کشور هستیم، گفت: در حال تلاش برای کسب میزبانی جام جهانی فوتسال در سال 2020 هستیم.

به گزارش روز سه شنبه پایگاه اطلاع رسانی فدراسیون فوتبال، علی کفاشیان در سمینار آموزشی مربیان فوتسال با بیان اینکه ایران بدنبال کسب میزبانی مسابقات فوتسال است، اظهار داشت: با ارسال نامه به ارگان های مختلف در حال تلاش برای کسب تائیدیه میزبانی 2020 هستیم، اگر میزبانی جهانی را به عهده بگیریم یک رویداد بزرگ جهانی نه تنها برای فوتسال بلکه برای ایران رخ خواهد داد.
وی افزود: از بزرگترین مزایای کسب میزبانی جام جهانی تجهیز شدن بیش از پیش سالن های فوتسال و احداث آن خواهد بود، اکنون شانس بالایی برای گرفتن میزبانی این دوره از بازی ها داریم.
نایب رئیس فدراسیون فوتبال گفت: ابتدا 12 کشور برای میزبانی اقدام کرده بودند، اما اکنون فقط چهار کشور اسلواکی، نیوزلند، ژاپن و به همراه ایران برای جام جهانی 2020 نامزد هستند.
کفاشیان اعلام کرد که در صورت میزبانی ایران، کشور ژاپن از نامزدی جام جهانی فوتسال به نفع ایران کنار خواهد رفت.
وی اظهار داشت: با تصویب کنفدراسیون فوتبال آسیا از این پس فعالیت های فوتسال افزایش پیدا می کند، به دنبال استقبال هشت هزار تماشاگر از مسابقات قهرمانی فوتسال بانوان، در رده های جوانان و نوجوانان بانوان نیز مسابقات مختلفی برگزار خواهد شد.
سرپرست کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال برنامه های در نظر گرفته شده فیفا برای توسعه فوتسال بانوان را از جمله دیگر عوامل توسعه این رشته در جهان و آسیا عنوان کرد و افزود: بودجه ای که در فیفا تصویب شده، دو برابر بودجه در گذشته بوده و کشورهای اول تا آخر شرکت کننده در مسابقات جام جهانی با در اختیار داشتن این بودجه می توانند در مسیر توسعه قرار بگیرند و معتقدم افزایش دو برابری بودجه به خاطر درآمدزایی فوتسال بیشتر است.
کفاشیان خطاب به مدرسان گفت: باید تلاش مضاعفی کنیم تا دستاوردهای خود را با حمایت مدرسان عزیز به منصه ظهور برسانیم و علاوه بر حفظ آن، به فکر ارتقا باشیم؛ بازیکنان ایران پتانسیل بالایی برای موفقیت دارند که این امر از دانش و علم مدرسان و مربیان است که به بازیکنان منتقل می شود و در نهایت شاهد موفقیت های جهانی و آسیایی هستیم.
وی با بیان اینکه بدون شک دستاورد تیم ملی فوتسال در جام جهانی حاصل کار مدرسان و مربیان بوده است، افزود: ما با اعتماد کردن به مربیان داخلی توانستیم عنوان سوم جهان را به دست آوریم و در آسیا حرف اول را بزنیم. این امر نشان می دهد که ورزش فوتسال ایران با در اختیار داشتن مربیان با تجربه و مدرسان زبده، می تواند بیشتر از موفق باشد.
سرپرست کمیته فوتسال گفت: در تقویمی که کنفدراسیون فوتبال آسیا برنامه ریزی کرده است، بخش مضاعفی از فعالیت های خود را به فوتسال اختصاص داده به گونه ای که در این دوره 15 مورد در صورت جلسه فوتسال مطرح و در نهایت تصویب شد.
سرپرست کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال اعلام کرد: در حال احداث نخستین آکادمی فوتسال هستیم تا امکانات و شرایط استاندارد و مطلوبی را در اختیار این قشر زحمت کش و موفق بگذاریم.
کفاشیان گفت: در نظر داریم تا سمینار بزرگ فوتسال را اواخر سال جاری یا اوایل سال آینده برگزار کنیم که بزرگان فوتسال دنیا و مسئولین کنفدراسیون فوتبال آسیا در این سمینار حضور داشته باشند و بدون شک حاصل دستاوردهای آن، به سود فوتسال خواهد بود.
سرپرست کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال در ادامه خاطر نشان کرد: اکنون با افتخاری که ایران به دست آورده، همه کشورها حاضرند در قالب بازی دوستانه و تورنمنت های بین المللی با ما به رقابت بپردازند و باید از این فرصت استفاده کرد. از مدرسان می خواهم با علم به روز، دانش بازیکنان را بالا ببرند و با تربیت مربیان و کادرهای فنی زمینه رشد و توسعه بیش از پیش فوتسال فراهم شود.
وی افزود: سازمان لیگ فوتسال در حال فعالیت است و 14 تیم در رده آقایان و 12 تیم در رده بانوان در لیگ برتر فعالیت خوبی دارند و در لیگ های پایه نیز مسابقات به خوبی برگزار می شود. همه مربیانی که در سطح باشگاهها هستند باید نظارت کامل بر عملکردشان وجود داشته باشد و این موضوع از جمله وظایف مدرسان است. تیم ملی حاصل لیگ در رده های مختلف است. در بخش ملی نیز به کمک شما نیاز داریم تا با حمایت شما کادر فنی تیم ملی بتواند با اقتدار برنامه های خود را پیش ببرد.
سرپرست کمیته فوتسال ادامه داد: از کادر فنی خواسته ایم تا برنامه چهارساله بدهد. کار سختی داریم تا بتوانیم از عنوان سومی در جهان دفاع کنیم و نتایج بهتری به دست آوریم. گرفتن نخستین مقام آسیایی بانوان بزرگترین افتخار بود با توجه به شرایطی که داشتند، توانستند در سخت ترین شرایط عنوان قهرمانی را به دست آورند.
ورزشی**9129
دریافت کننده: مهدی رهبرانتشاردهنده:علی خورسندی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال