همکاری روسیه و هند در ساخت جنگنده های نسل پنجم

تهران - ایرنا - خبرگزاری ایتارتاس روسیه روز دوشنبه از بنالیوم در گوای هند به نقل از رییس جمهور روسیه اعلام کرد که هند و روسیه با همکاری هم قصد دارند برد موشک 'براهموس' را تقویت کرده و در تولید جنگنده های نسل پنجم نیز همکاری کنند.

این گزارش بدون اشاره به مکان و موقعیت نطق رییس جمهور روسیه، آورده است: ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه که برای شرکت در اجلاس سران پنج قدرت نوظهور اقتصادی (بریکس) در هند بسر می برد، گفت: 'ما (هند و روسیه) تلاش خواهیم کرد سیستم موشکی 'براهموس' را توسعه بخشیده و تقویت کنیم و به همین منظور در ابعاد زمینی، دریایی و هوایی آن نیز تغییراتی ایجاد خواهیم کرد'.
وی در این خصوص افزود: 'ما حتی توافق کردیم در زمینه تغییر برد این سیستم های موشکی نیز فعالیت کرده و قرار گذاشتیم با همکاری هم جنگنده های نسل پنجم را نیز بسازیم'.
براساس این گزارش، رهبر روسیه از همکاری نظامی و فنی روسیه با هند ابراز رضایت کرد و گفت که این فقط تنها مورد همکاری دوجانبه مورد علاقه دو کشور نیست، موارد همکاری دیگری هم وجود دارد'.
پوتین در این خصوص اظهار داشت: 'احتمال زیادی هم وجود دارد که دو کشور در زمینه توسعه اقتصاد غیر نظامی نیز با یکدیگر همکاری کنند، چرا که کشور هند به اندازه کافی بزرگ و از درآمد تقریبا بالایی نیز برخوردار است، به همین دلیل تولیدکنندگان روسیه به بازار هند علاقمند هستند'.
آساق**1378**شبس * 1574 *مترجم علی نصیری* انتشار دهنده: محسن تهوری

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال