مسئول امنیت داخلی اتریش نسبت به افراط گرایی بومی و خطر تروریسم هشدار داد

تهران - ایرنا - رئیس امنیت داخلی اتریش درباره بسترهای رشد افراط گرایی بومی در این کشور هشدار داد و گفت اتریش با افزایش خطر حملات تروریستی رو به رو است.

به گزارش پایگاه اینترنتی «ان.ای. آنلاین» ، پیتر گریدلینگ مدیر دفتر فدرال محافظت از کشور و ضدتروریستی اتریش (BVT) با بیان این مطلب از قانوندگذاران اتریش خواست که موضوع شمار فزاینده افراطی شدن افراد در خاک این کشور را نادیده نگیرند.
بنا بر این گزارش ، بخش بزرگی از این موضوع تعداد شهروندان اتریشی است که در چند سال گذشته این کشور را ترک کرده و به عضویت داعش در آمده اند. بنا بر آمار BVT تا کنون 288 شهروند اتریش برای پیوستن به داعش به عراق و سوریه رفته یا برای این کار تلاش کرده اند.
وی با بیان اینکه بسیاری از کسانی که در کنار داعش جنگیده اند به کشور اتریش بازگشته و حضور آنان یک خطر جدی تروریستی است، افزود: تعداد این افراد با توجه به موارد گزارش نشده ممکن است بیشتر هم باشد و تشکیل هسته های تروریستی با حضور این افراد منتفی نیست.
به گفته گریدلینگ ، سه کانون مهم بالقوه برای افراط گرایی در اتریش وجود دارد که اولین آن شهر وین پایتخت این کشور است که جمعیت بزرگی از ترک تبارها در آن ساکن هستند. دو کانون دیگر نیز اتریش سفلی و اشتایریا هستند. اشتایریا منطقه ای دارای شهرهای کوچک در اطراف مرکز گراتز است.
شهر گراتز (Graz) مرکز ایالت اشتایریا و دومین شهر بزرگ اتریش پس از وین با حدود 300 هزار نفر جمعیت است.
در همین ارتباط ، پلیس اتریش برای افزایش آمادگی به منظور جلوگیری از حملات تروریستی احتمالی روزهای جمعه و شنبه گذشته رزمایش ضد تروریستی برگزار کرد.
پاول آیدنبرگر سخنگوی پلیس اتریش درباره اهداف این رزمایش گفت: به منظور آمادگی پلیس اتریش برای مقابله با هرگونه تهدید احتمالی، شمار مأموران پلیس در سطح معابر، اماکن و ایستگاه های متروی وین افزایش یافته است و این نیروها در بدترین شرایط عملیات خود را آغاز خواهند کرد تا آمادگی کامل را در صورت بروز هرگونه حمله تروریستی داشته باشند.
به دنبال حمله های تروریستی داعش در فرانسه و چند کشور اروپایی دیگر طی یک سال اخیر، نیروهای امنیتی در بسیاری از کشورهای اروپایی به حال آماده باش در آمده اند. هشدارها درباره افزایش خطر تروریسم در اتریش در حالی است که قرار است انتخابات ریاست جمهوری روز چهارم دسامبر (14 آذر) در شرایطی برگزار شود که رویدادهای تروریستی مختلف در اروپا از جمله حملات سال گذشته و اوایل فروردین امسال در پاریس و بروکسل، موجب تلاش برخی محافل سیاسی از جمله احزاب راست افراطی برای دامن زدن به اسلام هراسی و مخالفت بیشتر با سیاست درهای باز در قبال پناهجویان شده است.
اروپام**1078** مترجم: بابک جعفری ** انتشار دهنده : مریم شفیعی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال