هنر و میراث فرهنگی ایران ظرفیت سرازیر کردن ارز به کشور دارد

تهران-ایرنا-دبیر نخستین نشست تخصصی آموزش هنر معاصر و رسانه های جدید گفت: هنز و میراث فرهنگی ایران زمین، ظرفیت لازم برای سرازیر کردن ارز به کشور دارد.

به گزارش روز شنبه ایرنا بیتا بهرامی قصر در نخستین نشست تخصصی آموزش هنر معاصر و رسانه های جدید با بیان اینکه اقتصاد ایران حتی با وجود نفت در هنر و میراث فرهنگی است تصریح کرد: ایران جزو 10 کشور اول دنیا است که می تواند با هنر و میراث فرهنگی ارز را به کشور سرازیر کند.
وی با بیان اینکه مجتمع فنی تهران با تمرکز بر روی پرورش افراد متخصص در حوزه اقتصاد هنر را به عهده گرفته خاطر نشان کرد: نخستین گام در حوزه آموزش این افراد تربیت متخصصانی است که هم اقتصاد و هم هنر را بشناسند و رابطه متقابل این دو را درک کنند.
مدیر دپارتمان آموزش عالی هنر مجتمع فنی تهران شعبه میرداماد با اشاره به اینکه تشکیل گروه آموزشی منسجم در حوزه هنر جدید و رسانه های نوین برای نخستین بار در یک موسسه آموزشی معتبر ارائه می شود افزود: این دپارتمان در پنج گروه تخصصی، هنرهای اجرایی، هنرهای تعاملی، هنرهای دیجیتال، هنرهای محیطی و هنر چیدمان با زیرساخت های تئوری آغاز به کار می کند.
وی با بیان اینکه مجتمع فنی تهران در 6 سال گذشته به صورت جدی به عرصه هنر و آموزش وارد شده است اظهار کرد: یکی از هنرهای جدی، حوزه مد و لباس بوده که با پنج سال سابقه خوب و مفیدی در این عرصه ارائه کرده است.
فراهنگ**7561**1027**دریافت کننده: سارا کریمیان**انتشار دهنده:محمدجواد دهقانی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال