خطیب جمعه شهرکرد:

اجتماع بزرگ عزاداران شیعیه تیری بر چشم دشمنان اسلام است

شهرکرد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد گفت: اجتماعات بزرگ عزاداران حسینی در سراسر کشور و دنیا تیری بر چشم دشمنان اسلام و موجب جوشش خون امت اسلامی است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمدعلی نکونام در خطبه های نمازجمعه شهرکرد افزود: کوفیان در دوران خلافت بنی امیه، ادعای تقوا و خداپرستی داشتند و کلام خدا را نیز با صوت زیبا تلاوت می کردند ولی با بیعت فرزندان پیامبر (ص) دچار لغزش و انحراف شدند.
وی مادیات و دنیا پرستی بنی امیه و مردم کوفه را موجب فاجعه کربلا و شهادت سیدالشهدا (ع) دانست و توضیح داد: برای زنده نگه داشتن و احیای اسلام ناب محمدی (ص) نیاز به قیام عاشورا و نثار جان اباعبدالله (ع) و یارانش بود.
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد افزود: خاندان بنی امیه امروز نیز با گذشت بیش از یکهزار سال، برای کسب قدرت دنیا به جان اسلام افتاده اند و درصدد کمرنگ کردن اصول دین هستند.
خطیب جمعه شهرکرد اظهار کرد: در حال حاضر نیز استکبار جهانی با چیدمان مهره های استبدادی تکفیری داعش در بین امت اسلامی، سعی در اسلام هراسی در ملل جهان را دارد که به یاری خدا این دسیسه راه به جایی نخواهد برد.
امام جمعه شهرکرد فرهنگ اسلامی را فرهنگ ایثار و شهادت عنوان کرد و گفت: دشمنان اسلام امروز با تهاجم و شبیخون فرهنگی قصد بی اثر کردن غیرت اسلامی و بی هویت کردن عظمت مسلمین را دارند که با بیداری کشورهای اسلامی در منطقه دسیسه استکبار متزلزل و درحال نابودی است.
امام جمعه شهرکرد در بخش دیگری از خطبه های خود دغدغه و نگرانی مردم چهارمحال و بختیاری را حق آبه استان و سهم برداشت آب عنوان کرد و تصریح کرد: مردم استان مطمئن باشند که مسئولان دغدغه و نگرانی آنها را به مسئولان ارشد و وزارتخانه مربوطه منتقل کرده اند و پیگیر موضوع هستند.
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد مردم استان را به وحدت و یکپارچگی دعوت کرد و گفت: برداشت آب نباید موجب اختلاف و دغدغه اصلی مردم تبدیل شود.
وی مردم چهارمحال و بختیاری را قانع به حق خود دانست و تاکید کرد: باید مسئولان و متولیان نیز بدون فوت وقت با نصب کنتور هوشمند حق آبه تخصیصی استان را مشخص و شفاف سازی کنند.
شهادت حضرت سجاد (ع)، روز جهانی غذا و تربیت بدنی از دیگر مباحث خطبه های این هفته نمازجمعه شهرکرد بود.
خبرنگار: مرتضی شاهوردی**انتشاردهنده: جهانبخش صفری دهکردی
6199/6021

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر