امام جمعه سیرجان:

عزاداری باشکوه عاشورا در دل دشمنان اسلام هراس انداخته است

کرمان - ایرنا - امام جمعه سیرجان با بیان اینکه انقلاب کربلا برای همه شیعیان جهان الگوست گفت: برگزاری باشکوه و با عظمت عزاداری های تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) در سراسر جهان در دل دشمنان اسلام و مستکبران عالم هراس انداخته است.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام سید محمود حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر سیرجان ضمن عرض تسلیت شهادت امام سجاد (ع) و روز دفن شهدای کربلا افزود: دشمنان از پرورش جوانانی رشید و برومند در مکتب اسلام برای مقابله با استکبار و ظالمان هراس دارند.
وی با بیان اینکه اطاعت از ولایت، تسلیم ناپذیری و داشتن بصیرت از درس های مکتب عاشورا و شیوه امام حسین (ع) است تصریح کرد: اگر بصیرت در بین مردم آن زمان وجود داشت امام تنها نمی ماند و عده ای احتیاط و سکوت نمی کردند و تسلیم ظلم یزید نمی شدند و در نهایت امام سوم شیعیان جهان نیز به شهادت نمی رسید.
وی همچنین از مردم سیرجان در برگزاری عزاداری های گسترده و شایسته و تلاش مسئولان این شهرستان در ایجاد فضا برای عزاداری ها تقدیر کرد.
وی اظهار کرد: اکنون نیز ممکن است مسلمانان گرفتار یزیدیان زمان شوند لذا برای پیروزی اسلام ناب محمدی (ص) همه باید از رهبر معظم انقلاب اسلامی حمایت کنیم تا دشمنان نتوانند به ما ضربه بزنند و ما را از رهبری جدا کنند.
خطیب جمعه شهر سیرجان با بیان اینکه افراد بی بصیرت حضرت امام حسین (ع) را در کربلا تنها گذاشتند اظهار کرد: آزدگی و آزادمنشی، احیاء امر به معروف و نهی از منکر، مبارزه با استکبار و اشرافی گری، عزت و غیرت، بدعت ستیزی و احیاء دین و ولایت مداری را از دیگر درس های مکتب عاشوراست.
وی ادامه داد: باید مدافع و عامل به این درس ها بود تا مکتب شیعه همچنان پیروز میدان نبرد با مستکبران و فاسقان دنیا باشد.
خطیب جمعه سیرجان ضمن محکومیت حمایت های آل سعود ار تروریست ها، سنگ اندازی آمریکا را برای سقوط تروریست ها در سوریه و عراق محکوم کرد و گفت: امروز همه می دانند تروریست ها اعم از داعش یا گروهای تکفیری دست پرورده استکبار به سرکردگی آمریکاست.
وی ادامه داد: حالا که این گروه ها به دست مردم و ارتش سوریه و عراق در حال سقوط هستند دشمن هر روز به بهانه ای تروریست ها را حمایت می کنند.
حجت الاسلام حسینی افزود: لازم است برای دفاع از حقوق بشری که جامعه بین المللی از آن دم می زند و جلوگیری از کشتار بیشتر مردم مظلوم، حمایت ها از تروریست ها قطع شود تا مردم سوریه و عراق، تروریست ها را نابود کنند و پرونده شان را ببندند تا منطقه و جهان از شر این افراد خلاص شوند.
وی جنایات آل سعود در یمن و بمباران اخیر ظالمان سعودی در کشته و زخمی شدن 900 نفر که دنیا را نیز متحیر ساخت محکوم و کرد گفت: سکوت جامعه جهانی و بین المللی امروز در کنار حکام آل سعود ایستاده و ظلم جهانی به مردم بی دفاع در کشورهای مختلف عملکرد سازمان های بین المللی را زیر سئوال برده است.
خبرنگار: محمد ایران نژاد ** انتشاردهنده: نجمه حسنی
7435/3029

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال