آغاز مراسم عاشورای حسینی در لبنان با شعار« همبستگی با ملت یمن»

بیروت - ایرنا - مراسم عاشورای حسینی که درلبنان « روز همبستگی با ملت مظلوم یمن» نامگذاری شده است، صبح امروز (چهارشنبه) در سراسر این کشور به ویژه ضاحیه جنوبی بیروت با مشارکت شیفتگان اهل بیت (ع) و عزاداران حسینی آغاز شد.

به گزارش ایرنا، مراسم مرکزی عاشورای حسینی به میزبانی حزب الله ساعت 7 صبح با قرائت زیارت عاشورا، مقتل خوانی ، نوحه سرایی و سینه زنی در مجمع سیدالشهداء(ع) در منطقه الرویس ضاحیه جنوبی بیروت آغاز شد.
با پایان این مراسم عزاداران حسینی در دسته های منظم راهپیمائی عاشورائی خود را در خیابان های ضاحیه جنوبی بیروت به سوی اتوبان شهید سیدهادی نصرالله آغاز کردند تا از این طریق خود را به برای حضور در مراسم عظیم « میدان مرکزی عاشورائی» در منطقه الجاموس ضاحیه جنوبی برسانند.
راهپیمایان عاشورائی تصاویر حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب ، « سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله، پرچم های عزاداری ، مقاومت ، فلسطین ، سوریه و یمن را با خود حمل می کنند و در کنار شعائر اسلامی و عاشورائی در حمایت از ملت های مظلوم فلسطین و یمن شعار می دهند.
قرار است سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله در این مراسم در باره فلسطین ، تهدیدها و درگیری ها با اسرائیل ، مقاومت ، عراق و بحرین سخنرانی کند.
سید حسن نصرالله شب عاشورا نیز شخصا در مجمع سید الشهدا حضور یافت و در باره اوضاع یمن ، سوریه و مسائل داخلی لبنان سخنرانی کرد.
همزمان با ضاحیه جنوبی بیروت در دیگر شهرهای لبنان مانند صور و هرمل ، بعلبک و نبطیه مراسم روز عاشورای حسینی در حال برگزاری است.
با توجه به تهدیدهای گروه های تروریستی تکفیری برای هدف گرفتن عزاداران حسینی در روز عاشورا، ترتیبات امنیتی شدیدی برقرار شده است و به ویژه خودروها از خیابان ها خارج شده اند تا تروریست های تکفیری فرصت پیدا نکنند با انفجار خودروهای بمب گذاری شده به عزاداران امام حسین(ع) صدمه ای بزنند.
خاورم * 1324** انتشار دهنده: فردین پازوکی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال