علاوه بر رد درخواست ها برای انتقال مجروحان به خارج از یمن

المیادین: سعودی با تشکیل کمیته حقیقت یاب بین المللی مخالفت کرد

بیروت – ایرنا – شبکه المیادین به نقل از منابع سیاسی یمنی اعلام کرد که ائتلاف تحت سرکردگی سعودی با تشکیل کمیته حقیقت یاب بین المللی برای بررسی و پیگیری حمله وحشیانه آن به مراسم ختم در جنوب صنعا پایتخت یمن مخالفت کرد.

جنگنده های ائتلاف عربی – آمریکائی تحت سرکردگی رژیم سعودی عصر شنبه گذشته درسه نوبت مراسم ختمی را که در تالار بزرگ جنوب صنعا پایتخت یمن برگزار شد، بمباران کردند که به شهادت دست کم 150 یمنی و مجروح شدن صدها تن دیگر منجر شد.
برخی منابع گفته اند که تعداد شهدا و مفقودان از مرز 250 تن گذشته است.
المیادین خاطرنشان کرد که رژیم سعودی تشکیل کمیته تحقیق با مشارکت آمریکائی ها را کافی دانسته است.
محکومیت این جنایت از سوی کشورها و سازمان های بین المللی باعث تکاپوی رژیم سعودی شد و سرکردگان این رژیم در فراری رو به جلو ادعا کردند که برای بررسی جنایت صنعا کمیته تحقیق با حضور کارشناسان آمریکائی تشکیل می دهند.
شبکه المیادین به نقل از منابع خود همچنین اعلام کرد که ائتلاف تحت سرکردگی سعودی با درخواست برخی کشورها برای انتقال مجروحان این جنایت هولناک توسط هواپیماها به خارج از یمن برای مداوا مخالفت کرده است.
بیش از 600 تن در این جنایت هولناک و وحشیانه سعودی مجروح شده اند و منابع بیمارستانی یمن حال بسیاری از آنها را وخیم اعلام و تاکید کرده اند که مجروحان برای مداوا باید به خارج یمن منتقل شوند.
خاورم* 1324** انتشار دهنده: فردین پازوکی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال