انصارالله: عربستان برای جبران شکست هایش به انتقام گرفتن از مردم یمن متوسل شد

تهران-ایرنا- محمد عبد السلام سخنگوی رسمی جنبش انصار الله یمن امروز /یکشنبه/ با انتقاد از همراهی گسترده محافل بین المللی با کشتارهای آل سعود در یمن، گفت: عربستان برای جبران شکست های سیاسی و نظامی خود در یمن به انتقام گرفتن از مردم این کشور متوسل شد.

محمد عبد السلام سخنگوی رسمی جنبش انصار الله یمن در گفت و گو با پایگاه خبری العهد گفت: قتل و عام شنیع روز گذشته جنگنده های ائتلاف سعودی در صنعا پایتخت، در چارچوب تداوم جنایت ها و کشتارهای این ائتلاف از روز اول حمله به یمن صورت گرفت.
وی افزود: ده ها مورد قتل و عام و حملات دلخراش ائتلاف سعودی در یمن که آخرین آن کشتار وحشیانه روز گذشته بود، نشان می دهد که دشمن در تحقق اهداف نظامی و سیاسی اش شکست خورده و برای جبران آن به انتقام گرفتن از مردم یمن متوسل شد.
این مقام یمنی از سکوت محافل بین المللی درباره کشتارهای آل سعود در یمن و همراهی و تبانی گسترده با ریاض انتقاد کرد و گفت: موضع جامعه جهانی در راستای خواست و تمایل آمریکا است؛ همان طور که جنگ علیه یمن نیز با چراغ سبز واشنگتن آغاز شد.
عبد السلام گفت: هدف از حملات عربستان، خاموش کردن هر گونه ندای مخالفت با طرح آمریکا در یمن یا در منطقه است و این که یمن به طور کامل در تصمیم گیری های سیاسی و حاکمیتی در سیطره آمریکا و عربستان باشد.
وی با بیان اینکه ما اطمینان کامل داریم که نیروهای ارتش و کمیته های مردمی به طور گسترده و فراگیر طی روزهای آتی به دشمن پاسخ خواهند داد، افزود: از همه مردم یمن خواسته شده برای مقابله با دشمن در کنار نیروهای ارتش یمن بایستند و با شرکت در جنگ و حمایت های مالی، جبهه های نظامی را تقویت کنند.
جنگنده های ائتلاف سعودی روز گذشته با هدف قرار دادن مراسم ختم در صنعا پایتخت یمن، بیش از 700 یمنی را به خاک و خون کشیدند.
سخنگوی وزارت بهداشت یمن امروز /یکشنبه/ در تازه ترین آمار به دست آمده از قربانیان صنعا اعلام کرد که در جریان این حمله 110 غیرنظامی کشته شده، 610 تن مجروح و 150تن دیگر نیز مفقود شدند.
بر اساس این گزارش، حال بسیاری از زخمی های این حادثه وخیم گزارش شده و احتمال افزایش تعداد کشته شدگان نیز وجود دارد.
حمله سنگین ائتلاف سعودی به یمن که تنها قربانیان آن غیر نظامیان بودند با واکنش های شدید عربی - بین المللی روبه رو شده است.
هزاران نفر از شهروندان یمنی صبح امروز با تجمع در مقابل مقر سازمان ملل در صنعا خشم خود را از کشتار مراسم بزرگ صنعا و تداوم تجاوزهای عربستان به یمن اعلام کردند.
تاکنون در جریان حملات ائتلاف سعودی به یمن، غیر نظامیان بسیاری جان باخته اند، زیرساخت های فقیرترین کشور منطقه آسیب جدی دیده و زمینه رشد گروه های تکفیری همچون القاعده و داعش در این کشور فراهم شده است.
شبک **خاورم**9329** 1917**مترجم: ندا بهبودی**انتشار دهنده : سید محمد باقر نوربخش

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال