ارزیابی رئیس انجمن تیروکمان جانبازان و معلولین ایران در مورد عملکرد کمانداران در ریو

تهران - ایرنا - رئیس انجمن تیروکمان جانبازان و معلولین گفت: در بازی های پارالمپیک 2016 ریو نسبت به بازی های پارالمپیک 2012 لندن 60 درصد رشد در عملکرد داشتیم.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع رسانی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین، مجید کهتری گفت: بازی های پارالمپیک فرصت خوبی است تا عملکرد همه رشته ها در دوره چهار ساله محک بخورد و آنچه که از برنامه ریزی و سایر موارد پیش بینی شده بود، مورد بررسی دقیق قرار گیرد.
ما در فاصله بازی های پارالمپیک لندن تا ریو، در مسابقات متعددی حضور داشتیم که از هیچ کدام دست خالی برنگشتیم. البته از نظر مرغوبیت مدال، در برخی از رقابت ها کیفیت بهتری داشتیم و در برخی رقابت ها نیز کیفیت رنگ مدال ها پائین تر بود.
وی در ادامه افزود: معتقدم پس از پارالمپیک، عملکرد واقعی انجمن ها و تیم ها باید مورد بررسی و واکاوی قرار گیرد تا دستاوردهای آن برای دوره های بعدی مورد استفاده قرار گیرد.
رئیس انجمن تیروکمان جانبازان و معلولین گفت: ورزشکاری که به پارالمپیک می رود، قطعا تلاش و زحمت بسیاری را متحمل شده است و صرف نظر از اینکه حضور در این مسابقات یک افتخار بزرگ است، اما وقتی یک ورزشکار از گردونه رقابت ها خارج می شود و از کسب مدال به هر دلیل باز می ماند، نباید عملکرد و زحمات چهارساله را زیر سوال برد و ورزشکار را تحقیر کرد.
وی افزود: ما توانستیم یک نشان طلای لندن را به دو نشان طلا ریو افزایش دهیم و یک برنز تیمی ریکرو را به نقره تیمی تبدیل کنیم و افزون بر آن، یک برنز انفرادی هم کسب کردیم. البته شانس کسب سه نشان طلای دیگر هم داشتیم و باید گفت که کم فروشی نکردیم و گاهی با بدشانسی روبه رو بودیم. در این خصوص ورزشکار را نباید سرزنش کرد، بلکه باید دید کجای کار را باید اصلاح و به گونه ای دیگر برنامه ریزی کنیم.
وی خاطر نشان کرد: طی دو سال گذشته یک دگرگونی بزرگ در تیم و کادر فنی داشتیم و تلاش کردیم به دور از حاشیه ها برای پیشبرد اهدافمان تلاش کنیم. البته کادر فنی هم به نسبت دوره قبل بسیار قوی تر بود و توانستند به کمانداران کمک بزرگی کنند.
کهتری افزود: در این دوره علاوه بر حضور رشته ریکرو، برای نخستین بار در کامپوند و کلاس W1 هم نماینده داشتیم و یک ورزشکار جوان، که کم سن و سال ترین ورزشکار کاروان هم بود، در کنارمان حضور داشت. محدثه کهنسال به نسبت سن و تجربه اش، بسیار خوب عمل کرد و اگر فقط کمی بیشتر تجربه داشت حتما به مدال دست پیدا می کرد و این دور از دسترس نبود.
رئیس انجمن تیر و کمان گفت: تیم تیر و کمان ایران، تیمی درجه یک بود. سمیه عباسپور با اینکه نفر چهارم شد، اما همچنان در رنکینگ جهانی نفر اول است. رحیمی بسیار خوش درخشید و پاسخ اعتماد انجمن و مسئولین فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک را با کسب مدال طلا داد.
زهرا نعمتی موفق شد دوباره نتیجه درخشان لندن را تکرار کند و مدال بسیار با ارزشی را کسب کرد و ابراهیم رنجبر نیز به دو نشان یکی در بخش تیمی و یکی در انفرادی دست یافت که بسیار ارزشمند بود. از هفت کمانداری که همراه داشتیم، پنج نفر آنها درجه یک و باقی نیز خوب بودند و توانایی دستیابی به نتایج بهتری داشتند.
کهتری افزود: به کمانداران حاضر در پارالمپیک توصیه کردم که بعد از مسابقات تا مدتی استراحت کنند و ذهنشان را از این رشته دور کنند. پس از این استراحت و بازیابی، اگر می خواهند برای بازی های پاراآسیایی موفق به کسب نتیجه شوند، باید بلافاصله اقدام کنند و از تک تک روزهای باقی مانده استفاده کنند.
** دستاورد پارالمپیک ریو 2016 در تیر و کمان
ایران در رقابت های تیروکمان بازی های پارالمپیک ریو موفق به کسب دو نشان طلا در بخش ریکرو انفرادی توسط زهرا نعمتی و غلامرضا رحیمی و یک برنز توسط ابراهیم رنجبر شد. تیم میکس ریکرو ایران متشکل از زهرا نعمتی و ابراهیم رنجبر نیز موفق به کسب یک نشان نقره شدند.
ورزشی **د.آ** تنظیم کننده: داود آجورلوانتشاردهنده:علی خورسندی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال