سه محصول جدید پارک علم و فناوری دانشگاه تهران رونمایی شد

تهران- ایرنا- مراسم رونمایی سه محصول جدید شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با حضور معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، رئیس دانشگاه تهران و نیز جمعی از محققان و فناوران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، این محصولات جدید شامل سامانه هوشمند رمزنگاری شده بازخوانی اطلاعات پزشکی افراد، دستگاه بارگیری پست های توزیع برق و توسعه شبیه ساز آموزشی بهره برداری نیروگاه سیکل ترکیبی است.
سامانه هوشمند نهان نگاری شده ی ثبت و بازخوانی اطلاعات اشیا و افراد، گجتی است که کاربرد آن برای حل مسائلی همچون حادثه منا و جنگ می باشد. حوزه کاری شرکت ها مرتبط با وزارت بهداشت، دفاع و سازمان حج و زیارت است.
شبیه ساز (سیمیلاتور) آموزشی بهره برداری نیروگاه های سیکل ترکیبی به منظور آموزش استفاده از تجهیزات این نیروگاه ها ساخته شده است.
این شبیه ساز به همت محققان شرکت پترو گاز خاورمیانه که هلدینگی متشکل از چهار شرکت توربوتک، آرکا خطوط لوله نفت و گاز، شرکت سگال پردازش و پترو گاز خاورمیانه است، به مرحله طراحی و تولید رسیده است.
دیگر طرحی که امروز در پارک علم و فناوری رونمایی شد، دستگاه بارگیری آنلاین پست های توزیع بود.
این دستگاه که به منظور بارگیری آنلاین پست های توزیع طراحی شده، قادر است مقادیر ولتاژ، جریان و ضریب توان تمامی فیدرهای موجود در پست و نیز خطاهای شبکه را ثبت و از طریق GPRS جی .پی .آر.اس ارسال کند.
افزون بر این، نرم افزار تحت وب این سیستم به منظور جمع آوری اطلاعات و نیز مدیریت دستگاه های نصب شده، طراحی شده و قادر است به صورت آنلاین با دستگاه ها ارتباط برقرار کرده و ضمن جمع آوری داده های ذخیره شده، تنظیمات لازم را به آنها ارسال کند.
از جمله مزایای این دستگاه می توان به اندازه گیری و ثبت ولتاژ، جریان و ضریب توان تمام فیدرها، اندازه گیری جریان نول برای هر فیدر به صورت جداگانه، امکان ثبت لود پروفایل با زمان بندی ثابت و متغیر و به صورت مقدار متوسط ، ماکزیمم و مینیمم برای هر پارامتر، امکان نمایش پارامترها به صورت کمینه و بیشینه دوره ای، امکان ثبت خطاهای شبکه و وقایع عمومی، امکان ارسال تنظیمات و کالیبراسیون، تنظیم پارامترهای مورد نیاز و همچنین تغییر برنامه دستگاه از راه دور اشاره کرد.
دستگاه بارگیری آنلاین پست توزیع به همت محققان شرکت سنجش افزار آسیا مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران طراحی و تولید شده است.
شرکت هوداک طب نیز جدیدترین محصول فناورانه خود را با نام 'سامانه هوشمند نهان نگاری شده ثبت و بازخوانی اطلاعات اشیا و افراد' برای رونمایی در این مراسم ارائه و معرفی کرد.
این سامانه هوشمند که قابلیت استفاده در مطب ها و کلینیک های درمانی را داراست، کاربردهای متعددی در زمینه کنترل و رصد بیماری های اپیدمیک در کشور، کمک رسانی به آسیب دیدگان در شرایط بحرانی و جنگ، رهگیری اطلاعات سلامت زائران در سازمان حج و زیارت و کنترل سلامت بیمار توسط مراکز درمانی و بیمارستانی دارد.
بیماران می توانند با استفاده از این سامانه آنلاین در هر لحظه از شبانه روز از وضعیت سلامت خود مطلع شوند و تنها با انجام چند فرآیند ساده از پزشک خود، آخرین توصیه ها را دریافت کنند.
همچنین با استفاده از گجت های هوشمند این سامانه، دسترسی به سوابق بیماران، تجویزهای پزشکی، پیگیری روندهای مختلف درمان و ثبت و ذخیره سیر تحول بیماری افراد و به اشتراک گذاری این اطلاعات به صورت امن و به سادگی امکانپذیر است.
با استفاده از این سامانه هوشمند می توان اطلاعات کامل سلامت افراد را با استفاده از فناوری های نوین که درون چیپ های NFC تعبیه شده است را ذخیره، ثبت و بازخوانی کرد و قابلیت کنترل این سامانه از طریق تمام تجهیزات الکترونیکی هوشمند با سیستم عامل های مختلف وجود دارد.
در حاشیه این مراسم، یک فن بازار از محصولات و دستاوردهای جدید شرکتهای مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران افتتاح شد.
علمی١٠٥٥**2017
خبرنگار: زینب کارگر**انتشاردهنده: زهره محتشمی پور

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال