پیش بینی 6 میلیون و 500 هزار دلار درآمد گردشگری برای هرمزگان

بندرعباس – ایرنا – مدیرکل میرراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان گفت: استان درسال گذشته چهارمیلیون دلار درآمد ارزی از صدور خدمات گردشگری داشت که پیش بینی می شود این درآمد در سال جاری به 6 میلیون و 500 هزار دلار برسد.

محسن ضیایی دوشنبه درمراسم بزرگداشت روز جهانی گردشگری دربندرعباس اظهارداشت: ورود هرگردشگر به کشور و استان به میزان 950 تا یک هزارو 100 دلار ارزآوری دارد که با توجه به برنامه های استان برای توسعه روابط با کشورها، میزان ورود گردشگران به هرمزگان افزایش خواهد داشت.
وی ادامه داد : مفهوم صدور خدمات گردشگری با صادرات کالا متفاوت بوده و به معنای ارائه خدمات به گردشگران ورودی به کشور است.
وی اضافه کرد : با توجه به استقبال گردشگران از اقامت در اقامتگاه های بومی وسنتی هرمزگان مجوز 25 خانه بوم گردی صادر شده که از این تعداد پنج اقامتگاه فعال هستند و بقیه به تدریج فعال می شوند.
مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ابراز داشت : از سوی دیگر گردشگری ساحلی و دریایی نیز مورد توجه قرار دارد و با توجه به اینکه یکی از محورهای آبادانی هرمزگان مد نظر مسئولان قرار دارد امید می رود این برنامه هرچه سریعتر اجرایی شود و شاهد تفریح ها و گردشگری دریایی و ساحلی باشیم.
3219/ 1484/6048
خبرنگار: عزت الله معمار باشی ** انتشار دهنده : اصغر رضاخانی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال