رئیس فدراسیون:بوکس ایران به روح تازه نیاز دارد/می توان مسابقات آسیایی و جهانی بوکس را در آبادان برگزار کرد

آبادان - ایرنا - رئیس فدراسیون بوکس جمهوری اسلامی ایران گفت:بوکس کشور برای موفقیت در رقابت های جهانی و المپیک به روح تازه نیاز دارد و بر اساس برنامه ریزی فدراسیون، برای شناخت بوکسورهای مستعد کمتر از 18 سال کمیته های استعدادیابی تشکیل شد.

به گزارش ایرنا احمد ناطق نوری شامگاه یکشنبه در حاشیه اختتامیه رقابت های بین المللی بوکس شکست حصر آبادان در جمع خبرنگاران افزود:اگر به دنبال حضور مقتدر در رقابت های المپیک روسیه هستیم باید بوکسورهای جوان و کم سن و سال را پرورش داده و از همه ظرفیت های این رشته در سراسر کشور استفاده ببریم.
رئیس فدراسیون بوکس کشور گفت: با دعوت از دو مربی از کشور کوبا به دبنال آموزش مربیان خوب بوکس کشور هستیم تا از تجربیات آنها بهترین استفاده را بر پیشبرد اهداف و توسعه بوکس کشور ببریم.
ناطق نوری ادامه داد: با شناخت استعدادها، اردوهایی برای آنها در مناطق خودشان برگزار می شود تا با انگیزه بیشتری به این رشته بپردازند.
رئیس فدراسیون بوکس جمهوری اسلامی ایران در ادامه سخنانش با ابراز رضایت از رقابت های بین المللی بوکس یادواره شکست حصر آبادان افزود: این نخستین امتحان ما برای برگزاری مسابقات بین المللی با بررسی میزان استقبال مردم و مسئولان آبادان بود که آنها این امتحان را با موفقیت پشت سر گذاشتند.
وی تصریح کرد: خوشبختانه مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند حمایت خوبی از این مسابقات داشت و ما را وادار کرد تا این رقابت ها را همه ساله و با شرکت تیم های مطرح دنیا در آبادان برگزار کنیم.
رئیس فدراسیون بوکس جمهوری اسلامی ایران گفت:سال های آینده به طور حتم تیم های بزرگی در رقابت های بین المللی شکست حصر آبادان شرکت می کنند، حتی می توانیم برای برگزاری مسابقات آسیایی و جهانی نیز برنامه ریزی کنیم.
رقابت های بین المللی بوکس یادواره شکست حصر آبادان با قهرمانی تیم آبادان به پایان رسید و تیم های سوریه و تهران نیز به ترتیب مقام های دوم و سوم را کسب کردند.
رقابت های بین المللی بوکس یادواره شکست حصر آبادان از پنجشنبه هفته گذشته با حضور 6 تیم خارجی و هشت تیم داخلی در سالن ولیعصر (عج) آبادان آغاز شد.
تیم های خارجی حاضر در این مسابقات شامل سوریه، افغانستان، پاکستان، قزاقستان، داغستان و عراق و تیم های داخلی متشکل از خوزستان، آبادان، مرکزی، تهران، توابع تهران و فارس بودند.
7104/6125*خبرنگار:مسعود گادار - انتشاردهنده:سیدبهادر حسینی*

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال