سی ان ان: آمریکا در حال بررسی اعزام 500 نیروی نظامی دیگر به عراق است

تهران – ایرنا - شبکه خبری سی ان ان به نقل از مقامات وزارت دفاع آمریکا گزارش داد : آمریکا سرگرم بررسی اعزام 500 نیروی نظامی بیشتر به عراق است.

به گزارش ایرنا، سی ان ان روز شنبه با انتشار این مطلب افزود: اعزام این نیروی اضافی به منظور کمک به نیروهای عراقی و کُرد برای بازپس گیری شهر موصل از گروه (تکفیری - تروریستی) داعش در هفته های پیش رو در عراق است.
سی ان ان گزارش داد: اعلام احتمال اعزام نیروهای بیشتر نظامی آمریکایی به عراق از مدت ها پیش و نخستین بار توسط نشریه آمریکایی 'وال استریت ژورنال' مطرح شد و هنوز این تصمیم نهایی نشده است.
سی ان ان به نقل این مقام وزارت دفاع آمریکا که نام او را اعلام نکرد، گفت: در صورت جواب مثبت به این تصمیم، شمار نظامیان آمریکایی از چهار هزار و 674 نیرو درعراق می تواند به سقف پنج هزار نفر برسد.
این شبکه خبری تلویزیونی آمریکا افزایش این شمار از نیروهای نظامی آمریکا در خاک عراق را موج جدید افزایش نیروهای آمریکایی به بهانه بازپس گیری شهر موصل از گروه تکفیری – ترویستی داعش خواند که آخرین مقر این گروه در خاک عراق به شمار می رود.
سی ان ان افزود: پنتاگون دقیقا مشخص نکرد که این تعداد از نیروهای نظامی که ممکن است به عراق فرستاده شوند، چه نامیده خواهند شد و قرار است به چه عملیاتی دست بزنند.
این شبکه تلویزیونی ادامه داد: انتظار می رود برخی از این نیروها بعنوان مشاوران نظامی یا آموزش دهنده نیروهای کُرد و عراقی عمل کنند و برخی دیگر در عملیات پشتیبانی مانند انتقال نیروهای نظامی و تجهیزات پیرامون مناطق نبرد وارد عمل شوند.
سی ان ان افزود: سقف تایید شده برای حضور نظامیان آمریکایی در خاک عراق، اکنون چهار هزار و 470 نیرو است.
آمریکا درحالی در سال 2011میلادی نیروهای اشغالگر نظامی خود را از عراق خارج کرد که باردیگر با دستاویز قرار دادن مبارزه با گروه تروریستی داعش، نیروی های نظامی خود را به خاک عراق بازگرداند.
آمریکا به همراه انگلیس و برخی دیگر متحدان غربی خود در سال 2003 میلادی بدون مجوز سازمان ملل متحد ، مجوزهای بین المللی و با استناد به اسناد دروغین، دست به تجاوز نظامی به عراق زد.
«ریچارد کلارک» عضو ارشد دولت جورج بوش رئیس جمهوری قبلی آمریکا که فرمان حمله به عراق و ساقط کردن دولت وقت آن کشور را صادر کرد، در دهم آبان ماه 1394 ( 31 اکتبر 2015) در ویژه برنامه «راه طولانی به جهنم» به سی ان ان گفت: آمریکا در عراق مرتکب جنایت جنگی شد و داعش محصول این تجاوز نظامی است.
اروپام **1302**
مترجم: بهروز وفاداری ** انتشار دهنده: زهرا هژبری

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال