دانش آموزان ایرانی و خارجی مدرسه امام خمینی (ره) مسکو سرکلاس رفتند

مسکو - ایرنا - دانش آموزان ایرانی و خارجی مجتمع آموزشی پیام امام خمینی (ره) سال تحصیلی جدید را با همخوانی آیه هایی از قرآن کریم و پیمان همگانی برای فرا گرفتن درس و دانش آغاز کردند و سر کلاس رفتند.

به گزارش ایرنا، در آئین آغاز سال تحصیلی مجتمع آموزشی سفارت جمهوری اسلامی ایران که روز جمعه با حضور دانش آموزان تمامی مقاطع برگزار شد، احمد حیدریان معاون سفیر ایران در مسکو پیش از نواختن نمادین زنگ علم آموزی گفت: همزمانی هر ساله آغاز تحصیل دانش آموزان با هفته دفاع مقدس نشان می دهد که نسل نو برای پاسداری از وطن و تلاش با هدف پیشرفت وظیفه سنگینی دارد.
وی افزود: اولویت جمهوری اسلامی گسترش دانش و آموزش با هدف توسعه کشور و همچنین پیشگامی در جهان اسلام و کمک به مسلمانان است.
احمد اکبری معاون مجتمع پیام امام خمینی (ره) در حاشیه این مراسم در گفت وگو با خبرنگار ایرنا ضمن اشاره به توجه ویژه مسلمانان خارجی مقیم مسکو به این مجتمع آموزشی، گفت: نزدیک 60 درصد از 140 دانش آموز ثبت نام شده از کشورهای مختلف اسلامی به ویژه جمهوری آذربایجان، تاجیکستان و افغانستان هستند که به صورت رسمی و مطابق استانداردهای پذیرفته شده نظام آموزشی روسیه تحصیل می کنند.
اکبری اظهار کرد: سطح بالای کیفیت کاری آموزگاران و دبیران اعزامی از ایران، جذب خدمات مطلوب آموزش محلی، اجرای برنامه های مدون و همچنین ارتباط با مراکز آموزشی و علمی پیشرفته روسیه، سبب شده است، مجتمع آموزشی ایران در مسکو هر ساله بیشتر مورد توجه دانش آموزان مسلمان قرار گیرد.
رسمیت تحصیل در این مدرسه در نظام آموزشی روسیه براساس ارزیابی های انجام شده و پذیرش مدارک آن برای ورود به دانشگاه ها برای فارغ التحصیلان آشنا به زبان روسی، از دلایل اصلی این استقبال است.
وجود نمازخانه، رعایت سنن و عرف اسلامی، آزمایشگاه های مدرن، برگزاری نشست و کارگاه های مختلف و همچنین انجام مشاوره های علمی و آموزشی از ویژگی هایی می باشد که سبب جذب دانش آموزان خارجی مسلمان شده است.
همچنین مجتمع آموزشی پیام امام خمینی (ره) مسکو و موسسه 2042 روسیه که تنها مدرسه این کشور با برنامه رسمی آموزش زبان فارسی برای دانش آموزان روسی است، قرار داد تفاهم همکاری دارند.
نام مجتمع آموزشی مسکو وابسته به سفارت جمهوری اسلامی ایران زیر نظر آموزش و پرورش، برگرفته از پیام تاریخی دی ماه 1367 امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به «میخاییل گورباچف» آخرین صدر هیات رئیسه اتحاد جماهیر شوروی پیش از فروپاشی است که یکی از بزرگترین مدارس جمهوری اسلامی در خارج از کشور محسوب می شود.
اروپام ** انتشار دهنده: هادی مولوی نیا

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال