جام کنفدراسیون والیبال آسیا؛ مدافع عنوان قهرمانی آخرین حریف دور مقدماتی ایران

تایلند - ایرنا - تیم ملی ب والیبال ایران در سومین و آخرین دیدار دور مقدماتی در جام کنفدراسیون آسیا به مصاف کره جنوبی مدافع عنوان قهرمانی این رقابت ها می رود.

پنجمین دوره مسابقات جام کنفدراسیون والیبال مردان آسیا از روز پنجشنبه - دیروز - با حضور هشت تیم برتر آسیا به میزبانی تایلند و در شهر ناخون پاتوم این کشور آغاز شد.
ملی پوشان ب والیبال ایران در سومین مسابقه دور مقدماتی خود در این رقابت ها در حالی به مصاف کره جنوبی مدافع این رقابت ها می روند که دو پیروزی در مسابقه های اول و دوم خود به دست آوردند.
تیم ملی والیبال کره جنوبی که در چهار دوره گذشته جام کنفدراسیون آسیا دو مدال طلا و نقره کسب کرده است، در جایگاه سوم افتخارآفرینان این رقابت ها قرار دارد و در پنجمین دوره این رقابت ها در تلاش برای درخششی دیگر است.
تیم ملی والیبال کره جنوبی در اداور گذشته جام کنفدراسیون والیبال مردان آسیا یک عنوان قهرمانی و مدال طلا در سال 2014 و یک نایب قهرمانی در سال 2008 کسب کرده است. این تیم در سال های 2010 و 2012 در جایگاه های سوم مدال آوران این رقابت ها قرار دارد.
والیبال کره جنوبی سابقه دیرینه و افتخارات زیادی در جهان دارد که حضور در هشت دوره بازی های المپیک از جمله آنان است. بهترین عنوان کسب شده این تیم در المپیک به جایگاه پنجمی سال 1984 برمی گردد.
9 دور حضور در مسابقات قهرمانی جهان از دیگر موفقیت های ملی پوشان والیبال کره جنوبی است که در سال 1978 مقام چهارمی جهان را به دست آوردند.
کره جنوبی در 18 دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا نیز حضور داشته است و در 16 دوره روی سکو رفته است.
چهار مدال طلا و قهرمانی این رقابت ها در سال های 1989، 1993، 2001 و 2003 از جمله افتخارات تیم ملی والیبال کره جنوبی است. همچنین چهار نقره و هشت برنز از دیگر افتخارات این تیم در این رقابت ها است.
این تیم در دو دیدار خود در دور مقدماتی این رقابت ها موفق به شکست ژاپن و استرالیا شد تا با پنج امیتاز بعد از ایران در جایگاه دوم قرار گیرد و فردا جدال دو تیم برای صدرنشینی در گروه خواهد بود.
ورزشی**1379**1545** خبرنگار: هادی افتخاری

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال