«عبدالله المحیسنی» وجنگ حلب/تروریست سعودی به چه سوال هایی پاسخ نمی دهد

بیروت – ایرنا – « عبدالله المحیسنی» تروریست سعودی با تاکید به اینکه « جنگ حلب برای گروه های تروریستی تکفیری، جنگ سرنوشت و بودن و نبودن است»همواره از پاسخگوئی به هر سوالی درباره بیعتش با شاه سعودی و روابطش با آل سعود و رژیم صهیونیستی امتناع می کند.

به گزارش روز جمعه ایرنا، این تروریست سعودی به سوال ها درباره نقش سعودی و قطر در بحران سوریه هم جواب نداد و حتی حاضر نشد درباره جنگ سعودی ها علیه یمن اظهار نظر کند.
روزنامه الاخبار نوشت که یک مصاحبه قبل از شروع جنگ حلب و یک مصاحبه هم بعداز شروع این جنگ با «عبدالله المحیسنی» قاضی شرع گروه تروریستی تکفیری به اصطلاح«جیش الفتح» انجام داده است.
الاخبار خاطرنشان کرد که راضی کردن یکی از مهمترین چهره های جنگ در سوریه برای مصاحبه کار ساده ای نبود، انتظار چند هفته ای لازم بود تا موفق به مصاحبه با عنصری نزدیک به سرکردگان رده اول گروه های تروریستی تکفیری در میدان های نبرد سوریه شد.
این تروریست سعودی که ریاض را برای واسطه گری بین دو گروه تروریستی تکفیری جبهه النصره و داعش ترک کرده و راهی دیار سوریه شده بود بعد از مدتی در کنار النصره برای جنگ علیه نظام سوریه قرار گرفت.
المحیسنی در اکتبر سال 2013 برای حل اختلاف بین داعش و چند گروه دیگر تروریستی تکفیری به ویژه احرار الشام و جبهه النصره به سوریه آمد.
تروریست سعودی به محض ورود به سوریه خواستار ملاقات با «ابوبکر البغدادی» سرکرده اصلی داعش در رقه سوریه شد اما دیگر سرکردگان داعش به او گفتند امکان ملاقات با البغدادی وجود ندارد و به جای او می تواند با مسئول تصمیم گیرنده داعش در سرزمین شام «ابوعلی الانباری» دیدار کند.
الاخبار نوشت: درهر صورت وساطت المحیسنی برای آشتی دادن «برادران جهادی» نتیجه ای نداشت و پیشنهاد الانباری برای پیوستن به داعش به عنوان قاضی شرع این گروه را هم نپذیرفت.
اوایل سال 2014، المحیسنی در چارچوب درگیری های بین گروه های تروریستی تکفیری به نوک پیکان جنگ با داعش تبدیل و بارها از عملیات ترور جان سالم بدر برد و چند بارهم در نبردهای جنوب سوریه زخمی شد. رفته رفته نام این تروریست سعودی به عنوان یکی از بارزترین عناصر کشتار و خونریزی در سوریه تبدیل شد، با وجود اینکه خود مدعی است با هیچ گروهی بیعت نکرده و به صورت مستقل عمل می کند.
مدتی بعد المحیسنی اقدام به تشکیل گروه جیش الفتح کرد که از جبهه النصره و احرار الشام و دیگر گروه های تروریستی تکفیری تشکیل شده و با حمایت سعودی و دیگر کشورهای منطقه وجهان به قوی ترین بازوی جنگی این کشورها علیه نظام سوریه تبدیل شد و خود اکنون به عنوان قاضی شرع این گروه جنایتکار فعالیت می کند.
وی در دو مصاحبه با الاخبار با بیان اینکه« جنگ در حلب هنوز تمام نشده است»، گفت که برخلاف ارزیابی اتاق های نظامی، تحولات جاری در حلب یک رویداد بزرگ است و نبرد چندین ماه طول می کشد.
تروریست سعودی افزود: جنگ سرنوشت ساز حلب برای ما در حکم بودن و یا نبودن است.
المحیسنی با کتمان شکست های سنگین تروریست های تکفیری از ارتش سوریه و همپیمانان آن مدعی شد: درصدد شکستن محاصره حلب نیستیم بلکه می خواهیم حلب را به طور کامل آزاد کنیم، جیش الفتح یک ارتش منظم است که سامانه نظامی کاملی برای این کار در اختیار دارد.
این تروریست سعودی با بیان اینکه در حلب رو در رو با ارتش سوریه و متحدان آن می جنگیم ، اضافه کرد: در این جنگ که روسیه و ایران تصمیم می گیرند، تکلیف پرونده سوریه رقم می خورد.

** اعتراف به اختلاف بین گروه های تکفیری
وی با اعتراف به اختلافات شدید بین گروه های تروریستی تکفیری گفت: جدا شدن جندالاقصی ازجیش الفتح یک خطای راهبردی بود در حالی که انتظار می رفت دیگر گروه ها هم برای جنگ با نظام سوریه به ما بپیوندند.

** اسیران علوی را فورا می کشیم
المحیسنی مدعی شد که برخلاف گفته حزب الله، جبش الفتح 10 اسیر از حزب الله دارد اما از دادن هرگونه سندی در این زمینه امتناع کرد و گفت که در ازای بهای آنها اطلاعات می دهد، ما مجانی به دشمن هدیه ای گران بها نمی دهیم .
حزب الله اسارت یک اسیر را تایید کرده است.
این تروریست سعودی سرانجام نام سه اسیر لبنانی را برد که معلوم شد دو نفر از آنها حدود 9 ماه پیش با شبکه لبنانی «ام تی وی »مصاحبه کرده اند و مصاحبه شان هم پخش شده است و او دروغ می گوید.
وی در باره اسیران سوری گفت: ما اسیران علوی را به سرعت می کشیم و حتی اجازه بازجوئی از آنها داده نمی شود.
الاخبار خاطرنشان کرد: المحیسنی ریختن خون شیعیان را مباح می داند.
المحیسنی درباره ارتباط خود با حکومت سعودی و بیعتش با یکی از گروه های تروریستی تکفیری ادعا کرد که هنوز با گروهی بیعت نکرده است.
وقتی از او سوال شد که آیا با شاه سعودی بیعت کرده است ؟، جواد داد که وارد اسامی نخواهد شد.
تروریست سعودی حذف سوال در باره ارتباط و هماهنگی با گروه های تروریستی تکفیری خارج از سوریه مثلا در لبنان را هم خواستار شد.
وی درخصوص شبکه های تامین کننده مالی گروه تروریستی تکفیری جیش الفتح و خودش گفت: شبکه خاصی از ما حمایت نمی کند بلکه پول های عموم مسلمانان و تجار مسلمان برای کمک به فقرا و اردوگاه ها به دست ما می رسد و ما نقش واسطه داریم، پول ها را می گیریم و درجای خود مصرف می کنیم، فقط همین.

** جدائی النصره از القاعده
المحیسنی تصمیم جبهه النصره برای اعلام جدایی از گروه القاعده را یک تحول مثبت برای میدان جنگ در سوریه خواند و گفت که ارتباط جبهه النصره با گروه القاعده تنها مانع پیش روی ما بود، نام القاعده تاثیر بسیار منفی برجای گذاشته و نظام سوریه در بعد بین المللی از آن بهره برداری های زیادی کرد.
وی افزود: این ارتباط دستمایه ای برای روس ها هم شد تا بگویند باید جبهه النصره را بمباران کرد، همه این بهانه ها امروز با جدایی النصره از القاعده تمام شده است، ما این را از خودگذشتگی برادران خود در جبهه النصره می دانیم ، باید به جامعه جهانی بگوییم که گروه القاعده دیگر وجود ندارد.

** نقش سعودی و قطر
این تروریست سعودی به سوال ها درباره نقش سعودی و قطر در بحران سوریه هم جواب نداد و حتی حاضر نشد درباره جنگ سعودی ها علیه یمن اظهار نظر کند.
المحیسنی درباره کودتای نافرجام درترکیه گفت که مخالف این کودتا بوده است.
وی افزود: ما می دانیم این کودتا توسط کاخ سفید طراحی شده بود، فتح الله گولن و گروه وی بازوان خارجی کودتا به شمار می آیند و سربازان علوی در داخل ارتش ترکیه بازوان داخلی بودند، شکست کودتا باعث خوشحالی ما شد.
الاخبار نوشت: وقتی از المحیسنی درباره نزدیکی ترکیه و روسیه سوال شد، گفت ، تنها چیزی که برای من مهم است این است که موضع ترکیه در برخورد با پرونده سوریه تغییر نکرده است، اما رابطه آنها با روسیه حرف دیگری است و بر اساس منافع تعیین می شود.

** شرط و شروط های اجرای مصاحبه
این روزنامه لبنانی همچنین خاطرنشان کرد که دفتر هماهنگ کننده مصاحبه مطبوعاتی المحیسنی ابتدا خواستار اطلاع از سوال ها پیش از اجرای مصاحبه شد و این درخواست به منزله شرط اولیه برای اجرای مصاحبه بود.
سوال ها ارسال شد و یک هفته بعد پاسخ آمد، سوال هایی که المحیسنی با آنها موافقت کرده است برگردانده و بقیه سوال ها حذف شد.
یکی از سوال هایی که طرح نشدن آن شرط شده بود به آل سعود مربوط می شد و به صورت دقیق تر راجع به بیعت این تروریست سعودی با شاه سعودی و ارتباط شاه سعودی با پدرش شیخ «محمد بن سلیمان المحیسنی» بود.
الاخبار تاکید کرد:المحیسنی نمی خواهد هیچ انتقادی را متوجه آل سعود کند.
یکی دیگر از سوال های حذف شده این بود، خیلی ها از تو ایراد می گیرند با وجود سیطره بر جبهه نزدیک به فلسطین اشغالی حتی یک گلوله به سمت صهیونیست ها شلیک نکرده اید و یا با آنها وارد جنگ نشده اید، حتی به مجروحان خود اجازه می دهید در داخل فلسطین اشغالی مداوا شوند، چه جوابی دارید؟
الاخبار نوشت: نخستین مصاحبه در یکی از مراکز وابسته به جیش الفتح در ادلب سوریه صورت گرفت و این مصاحبه به مدت یک ساعت فیلم برداری شد و مصاحبه دوم از طریق اسکایپ برگزار شد.
شرایط مصاحبه دوم نسبت به مصاحبه اول سخت تر بود زیرا تیم حفاظت المحیسنی نگرانی زیادی بابت زمان اجرای مصاحبه از طریق اسکایپ داشت و فکر می کرد در حین مصاحبه امکان شناسایی مکان و حمله وجود دارد براین اساس قرار مصاحبه چند بار به تعویق افتاد.
خاورم*390* 1324// انتشار دهنده : فردین پازوکی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال