درخواست نتانیاهو از محمود عباس برای نطق در مجلس آن کشور

تهران - ایرنا - بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه در مجمع عمومی سازمان ملل از محمود عباس، رییس تشکیلات خودگردان فلسطین خواست تا با انجام سخنرانی در کنست (مجلس رژیم صهیونیستی) در تل آویو، زمینه را برای نطق او (نتانیاهو) در مجلس فلسطین در رام الله فراهم سازد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از نیویورک، وی در این خصوص گفت: چنانچه رییس تشکیلات خودگردان به این درخواست او موافقت کند، او نیز با کمال میل در جمع نمایندگان فلطسطینی سخنرانی خواهد کرد.
نتانیاهو در عین حال از سخنان محمود عباس در مجمع عمومی سازمان ملل انتقاد کرد از اینکه چرا او در این برهه از زمان همچنان بخش عمده از سخنان خود را بر ادامه اشغال سرزمین های فلسطینی از سوی رژیم صهیونیستی متمرکز کرده بود.
وی در این خصوص گفت: چنانچه رییس تشکیلات فلسطینی بخواهد همچنان بر ادبیات مغرضانه علیه رژیم صهیونیستی ادامه دهد، حل و فصل مشکلات فیمابین براحتی ممکن نخواهد بود.
نتانیاهو همچنین در این نطق، عملکرد سازمان ملل در قبال رژیم صهیونیستی را مغرضانه خواند و گفت: 'فقط در سال گذشته میلادی (2016) این سازمان 20 قطعنامه علیه کشور اسرائیل صادر کرد درحالی که علیه دیگر کشورهای جهان فقط سه قطعنامه صادر کرد.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی ضمن تاکید بر همکاری های عمده آمریکا و رژیم صهیونیستی، واشنگتن را بزرگترین حامی تل آویو خواند و از باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا برای حمایت هایش از رژیم صهیونیستی و نیز وتو کردن قطعنامه های سازمان ملل علیه این رژیم قدردانی کرد.
آساق**1378**3404 مترجم: علی نصیری**انتشاردهنده: محسن اسماعیلی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال