خنثی سازی 4 بمب در منطقه سینای مصر

تهران - ایرنا - منابع نظامی و امنیتی در شمال سینا اعلام کردند که در عملیات امنیتی طی 24 ساعت گذشته در مناطق جنوب شیخ زوید و رفح و شهر العریش و روستاهای مرزی در مرکز سینا٬ چهار بمب کارگذاشته شده در مسیر های مختلف خنثی شد .

پایگاه خبری الیوم السابع روز پنجشنبه به نقل از منابع امنیتی مصر گزارش داد، در این عملیات همچنین 100 گلوله اسلحه کشف و ضبط شد و بمب های کارگذاشته شده از دور منفجر شدند.
در این علمیات دو تن از تروریست ها بعلاوه 12 فرد مشکوک دستگیر شدند و تعدادی لوازم پزشکی برای معالجه و مقادیری مواد خوراکی کشف شد.
به گفته منابع امنیتی با ادامه عملیات امنیتی در این مناطق از صبح امروز پنجشنبه نیز عملیات امنیتی دیگری برای تعقیب افراد تحت تعقیب آغاز شد و نیروهای امنیتی اقدام به بازرسی مسیر های بین المللی العریش و رفح و مسیر مرکز سینا کردند.
در ادامه این گزارش آمده است، یک منبع پزشکی اعلام کرد که یکی از شهدای نیروهای امنیتی به بیمارستان العریش منتقل شد و دو زخمی نیروهای امنیتی به همراه سه شهروند مجروح به این بیمارستان منتقل شدند.
زخمی ها از منطقه شیخ زوید، و مناطق جنوب العریش و رفح بودند.
اهالی منطقه گفتند که نیروهای امنیتی بازرسی در طول مسیر بین المللی العریش - رفح را تشدید کرده و نیروهای بیشتری در اطراف شهر العریش مستقر نموده اند و آنان صدای چندین انفجار را در مناطق جنوب العریش و شیخ زوید شنیده اند.
منطقه سینای مصر محل تجمع تروریست ها از جمله گروه تروریستی موسوم به انصار بیت المقدس است که بعد از بیعت با گروه تروریستی داعش٬ نام خود را به نیروهای ولایت سینا تغییر داد.
نیروهای ارتش و پلیس مصر از سپتامبر سال 2013 عملیات نظامی گسترده ای را علیه گروه های تروریستی و تکفیری در استان های مختلف این کشور به ویژه در صحرای سینا آغاز کرده اند.
خاورم**1408**2041**مترجم: اکرم کرمی** انتشار دهنده: سید شاهپور حسینی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال