14 مزدور سعودی در استان لحج کشته شدند

تهران -ایرنا- در پی حمله نیروهای یمن به تجمع مزدوران سعودی در منطقه «کهبوب» در استان لحج، 14 تن از آنها کشته و 19تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری المسیره، یک منبع نظامی گفت، یگان توپخانه ارتش و کمیته های مردمی یمن، مراکز تجمع مزدوران سعودی در شرق منطقه کهبوب را گلوله باران کردند.
وی افزود: در این حمله 14 مزدور کشته و بیش از 19نفر دیگر زخمی شدند و خسارت های مادی زیادی به نیروها و تجهیزات آنها وارد شد.
شماری از مزدوران سعودی چهارشنبه هفته گذشته نیز در پی جلوگیری از پیشروی آنها در منطقه «کرش» در استان لحج، کشته و زخمی شدند.
عربستان سعودی از ششم فروردین ماه سال 1394 با تشکیل ائتلافی با حمایت دولت آمریکا، تجاوز هوایی و محاصره علیه مردم یمن را به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن به حکومت این کشور آغاز کرد که تنها آثار آن را می توان کشتار بی رحمانه حدود هفت هزار زن و کودک و شهروند یمنی و زخمی شدن دهها هزار و آواره شدن صدها هزار نفر دیگر اعلام کرد.
بر اثر این حملات بیش از 80 درصد تأسیسات خدماتی، آموزشی، درمانی و بیمارستان ها، انبارهای دارو و غذا، مدارس و منازل مردم یمن ویران شده و مردم این کشور در پی محاصره هوایی، زمینی و دریایی در شرایط بحرانی بسر می برند.
مترجم: غلامرضا رفیع**انتشار دهنده: محسن اسماعیلی
شبد**1480**3404

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال