مرکز دانش پژوهان و تشکلهای شاهد و ایثارگر در دولت یازدهم متحول شد

تهران - ایرنا - رییس مرکز دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر گفت: این مرکز در سه سال گذشته و در دولت یازدهم دستخوش تغییرات و تحولات خوبی بوده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، علی عباس کمری روز یکشنبه در نشست خبری ارایه عملکرد مرکز دانش پژوهان و تشکلهای شاهد و ایثارگر افزود: تدوین نقشه راه به عنوان تعیین کننده ارتباط بنیادشهید با نخبگان، تقویت زیرساخت ها به ویژه ایجاد 50 پست سازمانی، ایجاد بانک اطلاعاتی نخبگان، تشکیل اتاق فکر و تغییر رویکرد مرکز از تجربه محوری به دانش محوری از جمله این اقدامات است.
وی تصریح کرد: در سه سال اخیر گرایش نخبگان بیشتر به سمت اخذ دستاوردها و رقابت در عرصه های بین المللی است و با توجه به رویکرد مرکز برای رسیدن به نقشه علمی کشور در سال 1404، نخبگان در این مسیر حرکت می کنند.
کمری در ادامه با بیان اینکه با شروع کار دولت یازدهم ادغام مرکز تشکل های شاهد و ایثارگر با مرکز دانش پژوهان انجام شد، گفت: این ادغام موجب شد که اتاق فکری برای بنیاد شهید به منظور آسیب شناسی حوزه های فرهنگی از سوی این مرکز تشکیل شود.
وی ادامه داد: در سه سال اخیر اعضای این مراکز افتخارات خوبی به دست آورده اند که بخشی از آنها کشف 173 ابداع و اختراع، تالیف یک هزار و 250 جلد کتاب، کسب 10 رتبه برتر کنکور سراسری، 12 طرح تحقیقاتی، چهار هزار و 569 مقاله علمی و پژوهشی، شناسایی 22 رتبه برتر مسابقات قرآنی و اخذ درجات PHD، دکترای تخصصی و برد تخصصی است.
کمری خاطرنشان کرد: اگرچه بودجه مرکز دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر نسبت به گذشته بسیار کمتر شده اما در حوزه نخبگان 100 درصد بودجه تخصیص داده شده است اما جوابگوی فعالیت های این مرکز نیست.
رئیس مرکز دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر گفت: اکنون 6 هزار و 818 نفر در بانک اطلاعاتی این مرکز شناسایی شده اند که دو هزار و 193 نفر از آنان زن و چهار هزار و 525 نفر نیز مرد هستند.
وی اظهار داشت: دو هزار و 665 نفر از این اعضا فرزند شهید، یک هزار و 425 نفر جانباز، یک هزار و 964 نفر فرزند جانباز، 202 نفر همسر جانباز، 231 نفر همسر شهید، 140 نفر آزاده، 33 نفر همسر آزاده و مابقی دیگر ایثارگران هستند.
کمری مقطع تحصیلی اعضای این مرکز را از دکترای فوق تخصصی، دکترای تخصصی، PHD، تحصیلات تکمیلی و حوزوی بیان کرد.
کمری همچنین به شناسایی 150 تشکل شاهد و ایثارگر استانی و 50 تشکل در مرکز اشاره کرد و گفت: در مجموع 200 تشکل شاهد و ایثارگر در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت فعالیت دارند.
وی در ادامه از تمامی مدیران، نخبگان، خانواده ایثارگران و مدال آوران در مسابقات مختلف برای عضویت در این مرکز دعوت به عمل آورد.
به گفته وی مرکز دانش پژوهان در سال 1374 زیرمجموعه معاونت فرهنگی بنیاد شهید و با هدف خدمات دهی به دانش آموزان استعداد برتر و شرکت کننده در المپیادها تشکیل شد که در سال 80 نیز حوزه دانشجویی نیز به این مرکز اضافه شد.
** خبرنگار: مهناز بیرانوند * دبیر: علی حبیبی
اجتمام**7268 ** 1569

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال