مدافع سابق آبی پوشان:تغییرات ایجاد شده در استقلال بیش از نیاز بود

تهران - ایرنا - مدافع سال های گذشته تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه استقلال، گفت: تغییرات ایجاد شده در جمع بازیکنان استقلال بیش از نیاز بود و همین مساله برای تیم مشکل ساز شده است.

«رضا حسن زاده» در گفت وگو با ایرنا با تاکید براینکه، نبود استعدادیابی و ضعف مدیریت از مشکلات اصلی این رشته در کشور است، گفت: در قدیم زمین های خاکی زیادی وجود داشت که فوتبالیست های بسیار خوبی را معرفی کرد.اکنون که امکانات نسبت به گذشته افزایش یافته است، با ضعف برنامه ریزی روبه رو شده ایم.
وی ادامه داد: متاسفانه در آکادمی های فوتبال، مربیانی حضور دارند که حتی خودشان ساده ترین کارهای فوتبال از جمله کنترل توپ را بلد نیستند و به همین دلیل نمی توانند به شاگردانشان چیزی آموزش دهند.
کاپیتان اسبق تیم فوتبال استقلال تهران، گفت: ضعف فرهنگی و نبود شناخت مناسب، یکی دیگر از مشکلات فوتبال ایران است. متاسفانه خانواده ها در هر آکادمی فوتبال و بدون شناخت مناسب از آن، اعتماد می کنند که این تبدیل به معضل شده است.
وی تصریح کرد: اگر راس مدیریت فوتبال سالم باشد، هیچگاه زیر مجموعه ها به خودشان اجازه برخی رفتار ها را نمی دهند.
** تغییرات در استقلال زیاد بود
مربی اسبق تیم فوتبال استقلال تهران در خصوص شرایط فعلی این تیم، ابراز داشت: این شرایط دلایل متفاوتی دارد و اکنون استقلال 5 هفته است که به برتری دست نیافته و روزهای سختی را سپری می کند.
وی با اشاره به اینکه هواداران، به خوبی فوتبال را می فهمند، تصریح کرد: اگر بخواهم صحبت های نادرستی انجام دهم، همه مردم واکنش نشان می دهند. علیرضا منصوریان در حد استقلال است، اما باید ببینیم او با چه کسی مشورت می کند.
حسن زاده اظهار کرد: منصوریان حدود60 درصد ترکیب تیم نسبت به فصل گذشته را تغییر داد و این سلیقه او است. با این حال معتقدم، تیمی که فصل گذشته در لیگ سوم شد و به نایب قهرمانی جام حذفی رسید، نباید با تغییرات زیادی روبه رو می شد.
*رحمتی برای استقلال تصمیم نمی گیرد
وی در خصوص اینکه گفته می شود «سید مهدی رحمتی» برای ورود و خروج بازیکنان به استقلال تصمیم می گیرد و در مسائل فنی دخالت می کند، گفت: نمی توانیم با اطمینان بگویم که رحمتی تصمیم گیرنده برای استقلال است و این مساله را قبول ندارم.
حسن زاده با بیان اینکه بازیکنان جدید برای جا افتادن در استقلال نیاز به زمان دارند، گفت: شرایط استقلال با تمام تیم ها متفاوت است و اگر پرسپولیس در فصل گذشته موفق شد و اکنون شرایط خوبی دارد به خاطر حمایت مدیریت باشگاه از برانکو بود.
کاپیتان اسبق تیم فوتبال استقلال تهران در رابطه با اینکه به نظر می رسد «علیرضا منصوریان» هنوز ترکیب خود را نشناخته است، گفت: چیدمان علیرضا منصوریان بسیار متفاوت بوده، اما باید به او زمان داد.
وی در خصوص صحبت های متوالی منصوریان در روزهای نخست انتصاب به عنوان سرمربی استقلال مبنی بر شکست پرسپولیس، اظهار داشت: او همواره در مورد آینده صحبت کرد و برخی از رفتارهایش احساسی بود. شرایط مربیگری در استقلال و پرسپولیس بسیار دشوار است و مربی باید روی تمام حرف هایی که می زند، فکر کند.
حسن زاده خاطرنشان کرد: وقتی استقلال میزبان است باید 60 درصد ترکیب تیم هجومی باشد، اما چرا در دیدار با ماشین سازی از «هرائر مگوییان» در دفاع چپ استفاده شد؟ برخی مسائل از دست علیرضا منصوریان خارج است، اما دیگر اتفاقات قابل کنترل است.
وی افزود: استقلال باید در این فصل به اندازه نیاز و برای رفع ضعف های خود بازیکن جذب می کرد. وقتی استقلال به شرایطی رسیده که باید به افراد برای پذیرش مدیرعاملی در آن التماس کرد، دیگر از بازیکنان جدید انتظاری نمی رود.
*جایگاه تیم ها نشان دهنده نتیجه شهرآورد نیست
رضا حسن زاده درخصوص شرایط استقلال تهران برای شهرآورد، گفت: استقلال برای اینکه با شرایط روحی خوبی به مصاف پرسپولیس برود، باید بر ماشین سازی پیروز می شد که به این مهم نرسید. البته، جایگاه تیم ها در جدول رده بندی، نشان دهنده برنده دربی نیست و بارها پیش آمده که تیم ضعیف تر برنده این مسابقه شد.
وی با بیان این نظر که کم تجربگی بازیکنان و سرمربی استقلال برای شهرآورد بزرگترین مشکل آبی هاست، گفت: بازی مقابل پرسپولیس شرایط خاص خود را دارد، ضمن اینکه امروز استقلال با استرس زیادی به خاطر نبردن در لیگ روبه رو است.
کاپیتان اسبق تیم فوتبال استقلال، اظهار کرد: در مجموع نتیجه شهرآورد قابل پیش بینی نیست و احتمال دارد استقلال برنده این مسابقه باشد. امروز بزرگترین مشکل استقلال بحث روحی و روانی است و باید از یک دکتر روانشناس در کنار بازیکنان استفاده کنند.
*فرمانده پرسپولیسی اجازه حضور در شهرآورد را نمی داد
وی درمورد خاطره خود از شهرآوردها، اظهار داشت: در یک مقطعی من سرباز بودم و فرمانده پادگان که بسیار آدم نازنینی بود اما به شدت به پرسپولیس علاقه داشت، برای حضور در این مسابقه در یک روز جمعه به من مرخصی نمی داد. به همین دلیل وی روز شهرآورد برایم نگهبانی در نظر گرفت.
حسن زاده افزود: این مساله را با مسئولان تیم در میان گذاشتم و برخلاف خواسته آنها در پادگان حاضر شدم و در پادگان منتظر بودم تا مسئولان تیم دنبالم بیایند و بتوانم به ورزشگاه بروم. ساعت 15 بود که متوجه شدم از طرف فرماندهی پادگان من را صدا می کنند و در نهایت فرمانده پرسپولیسی از من خواست اگر قول بدهم 2 اشتباه کنم و پرسپولیس برنده شود، با رفتنم موافقت می کند.
وی بیان داشت:قول دادم که با اشتباهات خود موجب شکست استقلال را فراهم کنم ومرخصی را گرفتم اما در آن دیدار بسیار خوب بازی کردم و 2 بر یک هم برنده شدیم.
*صحبت های مدیرعامل استقلال عجیب بود
وی درخصوص اولتیماتوم مدیرعامل استقلال به منصوریان، گفت: شاید سیدرضا افتخاری از روی کم تجربگی بعضی مسائل را مطرح کرده باشد. اکنون زمان مناسبی برای اخطار دادن به کادر فنی نبود و افتخاری اگر قصد ایجاد آرامش را داشت، نباید این صحبت ها را قبل از شهر آورد بر زبان می آورد.
کاپیتان اسبق تیم فوتبال استقلال، اظهار کرد: دیدار روز جمعه، نخستین شهرآورد منصوریان به عنوان سرمربی استقلال است و بیش از 60 درصد بازیکنان برای نخستین بار در شهرآورد حاضر خواهند شد که این مساله بار منفی برای این تیم دارد.
وی افزود: منصوریان باید برای این دیدار، چیدمان درستی در ترکیب داشته باشد و از تمام نفرات در پست های اصلی خودشان بهره ببرد. استقلال از پیش باخته نیست و می تواند برنده این بازی سخت باشد.
حسن زاده تصریح کرد: امیدوارم روز جمعه اول یک بازی خوب را مشاهده کنیم و بعد از آن شرایط فرهنگی برای برگزاری این مسابقه مهم مهیا باشد.
وی در خصوص قضاوت «علیرضا فغانی» به عنوان داور شهرآورد، گفت: فغانی یکی از بهترین داوران حال حاضر کشور است و سطح بالایی در جهان دارد. قضاوت او انتخاب درستی است و می تواند به زیبا شدن بازی کمک کند.
ورزشی**3783** امیر میرزائیان**علی شریفی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال