استاندار آذربایجان غربی:

استانهای مرزی از توسعه نیافتگی رنج می برند

ارومیه - ایرنا - استاندار آذربایجان غربی گفت: استانهای مرزی از عدم توسعه همه جانبه به ویژه توسعه اقتصادی رنج می برند.

قربانعلی سعادت روز چهارشنبه در همایش توسعه امنیت در ارومیه افزود: هم اکنون مناطق مرزی به ویژه در شمال غرب از نظر معیشتی در مشکلات بسیاری به سر می برند.
استاندار آذربایجان غربی بیان کرد: درآمد سرانه آذربایجان غربی ۴۰ درصد پایین تر از کشور است بنابراین باید در برنامه ششم توسعه به توازن منطقه ای به ویژه در استانهای زاگرس نشین توجه ویژه شود.
وی گفت: در تلاش هستیم که شاخص های توسعه شامل سواد، سلامت و درآمد سرانه در استان را که از متوسط و میانگین کشوری پایین تر است، ارتقا و بهبود ببخشیم.
استاندار آذربایجان غربی افزود: لازمه این امر توجه ویژه و در نظر گرفتن اعتبارات ویژه و همچنین هموار کردن مسیر سرمایه گذاری در استان است.
سعادت ادامه داد: در برنامه ششم توسعه نیز که در حال تهیه و ارائه به مجلس شورای اسلامی است، امیدواریم برای رفع عدم توازن و شکاف توسعه ای که میان استان های کمترتوسعه یافته با سایر استان ها وجود دارد، ملاحظات و اقدامات ویژه ای صورت بگیرد.
استاندار آذربایجان غربی گفت: در رابطه با رفع عقب ماندگی هایی که در آذربایجان غربی وجود دارد، پیشنهاداتی را در سفر رئیس جمهوری به استان مطرح کردیم که پیرو سفر دکتر روحانی و در سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه توافق شد که ردیف ویژه اعتباری برای رفع محرومیت ها و عقب ماندگی های استان در بودجه سال های آتی لحاظ شود .
امام جمعه ارومیه نیز در این همایش گفت: امنیت دارای زوایای مختلفی اعم از ملی، فردی و اجتماعی است که هرکدام مولفه های خاص خود را دارند.
حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی افزود: توسعه امنیت در کشور با صبر و تقویت ایمان و رهبری داهیانه رهبر معظم انقلاب میسر می شود.
وی اظهار کرد: ایران اسلامی در سایه انقلاب از یوغ استعمار نجات یافته و در مسیری قرار گرفته که امروز در اقتدار و امنیت و زبانزد کشورهای مختلف شده است.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی اضافه کرد: هم اکنون به فرموده رهبر معظم انقلاب سپر امنیتی بی نظیری در کشور ایجاد شده و نیروهای نظامی و انتظامی نیز تلاش وسیعی را در زمینه ایجاد امنیت و آبادانی در کشور در پیش گرفته اند.
سردار سرتیپ محمد تقی اوصانلو فرمانده قرارگاه عملیاتی حمزه سیدالشهدا نیز در این همایش گفت: 36 هزار شهید که شمال غرب کشور تقدیم نظام اسلامی کرده است پشتوانه عظیمی برای انقلاب است.
وی اظهار کرد: دفاع مقدس دانشگاه تربیت انسانهایی بود که توانستند در تمامی طوفانهای ویرانگر قد علم کنند و برای نظام اسلامی سینه چاک کنند.
سردار اوصانلو ادامه داد: دشمنان علاقه ای به زندگی مردم در امنیت ندارند چراکه عدم وجود امنیت موجب عدم توسعه می شود.
وی بیان کرد: با وحدت و هماهنگی می شود امنیت پایداری را در منطقه ایجاد کرد و مردم در این زمینه دارای نقش مهمی هستند.
سردرا اوصانلو افزود: در سال جاری در آذربایجان غربی و مریوان دو گروه تروریستی و خرابکار وارد کشور شدند که به درک واصل شدند و امید اربابشان به نا امیدی بدل شد.
این همایش با حضور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران ، فرماندهان سپاه، استانداران، ائمه جمعه، سران عشایر، فرماندهان انتظامی و نظامی و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مدیران کل دو استان اذربایجان غربی و کردستان به مدت یک روز در ارومیه برگزار شد.
در این همایش از خانواده های شهدای دو استان آذربایجان غربی و کردستان با اهدای لوح تجلیل شد.
7125/2093

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال