مشاهدات خبرنگار ایرنا از کربلای معلا،

بین الحرمین جای سوزن انداختن نیست/طنین دعای عرفه با دل های شکسته و اشک های سوزان

کربلا- ایرنا- بین الحرمین سید الشهداء اباعبدالله الحسین (ع) و ابوالفضل العباس (ع) در کربلای معلا جای سوزن انداختن نیست و طنین دعای عرفه دل های شکسته زائران حسینی که به هر دلیل امسال از حج بیت الله الحرام و ایستادن در صحرای عرفه محروم شده اند، اشک های سوزان را از چشم ها جاری کرده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، زائران حسینی از جمهوری اسلامی ایران و عراق و کشورهای دیگر با پوشیدن لباس سفید در زیر آفتاب در بین الحرمین نشسته اند و خالصانه دعای عرفه را قرائت خوانده و اشک می ریزند و برای خلاصی مسلمانان از حکام جور و ظلم و پایان بحران ها در منطقه و برقراری امنیت و ثبات دعا می کنند.
بین الحرمین که همواره در مناسبت های مختلف سیاه پوش می شود، امروز /یکشنبه/ با قامتی سفید شاهد حضور یکپارچه زائران سفید پوشی است که از ایران و عراق و دیگر کشورهای عربی و اسلامی که از حج امسال محروم شده یا نتوانستند در صحرای عرفه حضور یابند.
مراسم دعای عرفه در فضایی از معنویت با حضور و صدای روحانی شیخ علامه مرتضی شاهرودی از خطبای معروف عراقی در بین الحرمین برگزار شد در حالی که همزمان بسیاری از رسانه های عراق این مراسم را پوشش می دادند و به طور مستقیم از شبکه های مختلف این کشور پخش می شد.
شیخ علامه مرتضی شاهرودی در ابتدای قرائت دعای عرفه که منقول از اباعبدالله الحسین (ع) است به این نکته اشاره کرد که روایات معتبره حاکیست که خدای سبحان در روز عرفه اول به زائران امام حسین (ع) قبل از حجاج بیت الله الحرام در صحرای عرفه نگاه می کند.
او علت این اهتمام ویژه به زائران امام حسین (ع) در مناسبت های مختلف را ایثار خالصانه سید الشهدا (ع) و اهل بیتش در روز دهم محرم سال 60 هجری قمری دانست که با جانفشانی خود دین ناب محمدی اسلام را از تحریف و انحراف حفظ کرد.
بر اساس این گزارش، حضور زائران ایرانی در مراسم امسال بیش از هر سال دیگر روحانی و معنوی بود و بسیاری از زائران که پیش بینی می کردند امسال در کنار بیت الله الحرام باشند به دلیل اقدام رژیم آل سعود ناچار شدند خود را به کربلا رساندند و در کنار صحن اباعبدالله الحسین (ع) زیارت عرفه را به جای آوردند.
همزمان همبستگی و همدردی زائران عراقی و دیگر کشورها در بین الحرمین با زائران ایرانی محروم از مناسک حج کاملا روشن و آشکار بود و حضور کم سابقه زائران در این روز در بین الحرمین در این مراسم این همدردی و همبستگی را به وضوح آشکار کرد.
بسیاری از زائران در این روز برای آزادی مکه و مدینه از بند رژیم آل سعود و فرقه وهابیت دعا کردند و ابراز امیدواری کردند که امنیت و صلح در کشورهای عراق، یمن، سوریه، لیبی و دیگر کشورهای اسلامی برقرار شود.
شیخ مرتضی شاهرودی بعد از پایان قرائت دعای عرفه از زائران حسینی خواست رو به مرقد اباعبدالله الحسین (ع) و سپس با یادآوری حادثه روز عاشورا و صدای العطش العطش کودکان امام حسین (ع) به ذکر روضه حسینی پرداخت که بیش از پیش دل های شکسته را منقلب کرد.
زائران همچنین در ادامه برای ظهور امام عصر (عج) دعا کردند.
خاورم *3*353*1770*1144

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال