چند خبر از حوزه کتاب؛

« اسرار حج» منتشر شد

تهران- ایرنا- کتاب «اسرار حج»، برگرفته از بیانات آیت الله حاج شیخ محمدرضا مهدوی دامغانی (قدس سره)، به مناسبت ایام مناسک حج منتشر شد.

به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا، در معرفی این کتاب آمده است: کعبه، حرم امن الهی است که سبب ثواب و مایه امنیت دنیوی اخروی می شود و نقطه مرکزی و قلب زمین است.
مکه و کعبه و حج رمز و رازهای ناگفته ای دارند که روزها و سال ها باید در پی درک و فهم آن بود.
گوشه ای از این زیبایی و آموزه ها و آثار تربیتی حج و عمره در کتاب ارزشمند «اسرار حج» برگرفته از بیانات فقیه عالیقدر آیت الله حاج شیخ محمدرضا مهدوی دامغانی (قدس سره) به اهتمام نوه وی حجت الاسلام محمد جواد مهدوی دامغانی در 668 صفحه وزیری آماده و انتشارات «دلیل ما » با قیمت 350 هزار ریال چاپ و نشر کرده است.

** دعوت از نوقلمان برای استفاده از «فرصت برابر»
به گزارش روز یکشنبه ایرنا از انجمن قلم، این انجمن طرحی با عنوان «فرصت برابر» برای شهرستانی ها درنظر گرفته که اولین کتاب شان را از این طریق به صورت رایگان چاپ کنند.
این طرح به منظور تسهیل در معرفی و زمینه سازی رشد نوقلمان اعم از شاعران و نویسندگان ایجاد شده است.
نوقلمان شهرستان ها می توانند آثار خود را به نشانی انجمن قلم ایران واقع در تهران، خیابان سید جمال الدین اسدآبادی، بالاتر از میدان سید جمال الدین اسدآبادی، شماره ۳۵۸ ارسال کنند.
در این طرح، آثار ارسال شده مورد بررسی و ارزیابی چند داور و کارشناس قرار می گیرد و پس از آن از سوی انجمن به صورت رایگان منتشر خواهد شد.
این انجمن اعلام کرد: معمولا نوقلمان در انتشار کارهای خود با مشکلات متعددی مواجه می شوند از این رو تلاش داریم در این طرح برخی از این مشکلات را رفع و زمینه را برای معرفی بیشتر آنها فراهم کنیم.
انجمن قلم ایران قصد دارد تا با انجام این امور، تسهیل کننده طی مسیر برای نوقلمان باشد.

** «شب های کوش آداسی» نقد و بررسی می شود
سرای اهل قلم موسسه خانه کتاب در چهارمین هفته شهریور ماه، نشست نقد و بررسی کتاب «شب های کوش آداسی» را برگزار می کند.
به گزارش ایرنا از خانه کتاب، این نشست روز چهارشنبه 24 شهریور ساعت 15با حضور کارشناسان حوزه نقد و ادبیات چون رویا صدر، بلقیس سلیمانی و اسماعیل امینی برگزار می شود.
علاقه مندان برای شرکت در این نشست می توانند به سرای اهل قلم واقع در خیابان انقلاب اسلامی، خیابان برادران مظفر جنوبی، کوچه خواجه نصیر مراجعه کنند.

** «گفت و گوهای فلسفی» منتشر شد
انتشارات ققنوس کتاب «گفت وگوهای فلسفی» اثر رابرت.ام. مارتین ترجمه راضیه سلیم زاده را منتشر کرد.
این کتاب شامل هفت بخش گفت وگوست که نویسنده کتاب مسائل فلسفه را در قالب دیالوگ به شیوه ای نوشته که به نظر خواننده جذاب باشد و او را درگیر کند.
خواندن این کتاب ابزاری عالی است برای نوآموزان فلسفه که زمینه لازم برای مطالعة بیشتر را فراهم می کند و همین طور مباحثة استدلالی جدلی را که برای روش فلسفی ضروری است به صورتی بسیار زنده و شفاف به تصویر می کشد.
فراهنگ**1880**1027

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال