رئیس انجمن تیراندازی باکمان ایران: نعمتی رکورد خوبی به ثبت رساند

ریو - ایرنا - رئیس انجمن تیراندازی باکمان فدراسیون جانبازان و معلولان ایران گفت: تیم ملی تیراندازی باکمان شرایط خوبی دارند و زهرا نعمتی هم رکوردهای خوبی را به ثبت رسانده است.

مجید کهتری در پایان مرحله مقدماتی مسابقات تیراندازی باکمان پارالمپیک در گفت وگو با خبرنگاران اعزامی به ریو افزود: سعی کردیم فضای مسابقه را برای زهرا نعمتی مساعد کرده و آرامش را به او برگردانیم.
وی افزود: نعمتی رکورد قابل قبولی را به ثبت رساند و شرایط خوبی در مرحله حذفی دارد. عنوان دومی وی خوب است چون فشار کمتری را تحمل می کند. امیدواریم بتواند در این مرحله عملکرد خوبی داشته باشد.
رئیس انجمن تیراندازی باکمان فدراسیون جانبازان و معلولان درخصوص سایر نمایندگان کشورمان گفت: غلامرضا رحیمی و ابراهیم رنجبر هم در جایگاه خوبی قرار دارند. محدثه کهنسال هم بیست و چهارم شد و رکوردهای خودش را به ثبت رساند.
وی درباره رقابت نمایندگان کشورمان در میکس تیمی هم اظهار داشت: در بخش میکس تیمی هم ابراهیم رنجبر و زهرا نعمتی باید با تیم فرانسه بازی کنند که در این بخش هم وضعیت خوبی داریم.
امروز تیراندازان ایران در بخش مردان «ابراهیم رنجبر» و «غلامرضا رحیمی» در کلاس c، «محدثه کهنسال» و «بانوی طلایی پارالمپیک لندن » در بخش زنان به ترتیب در کلاس های B و C، کار خود را آغاز کردند.
بر این اساس نعمتی با ثبت رکورد 627 امتیاز در مرحله تعیین رنکینگ به عنوان دومی دست یافت. وی باید در دور حذفی با«زینت ولیفا» حریفی از جمهوری آذربایجان روبه‎رو می شود. نماینده چین هم با 637 امتیاز اول شد.
همچنین محدثه کهنسال با 541 امتیاز در بین 32 کماندار به عنوان 24 رسید که در مرحله بعد به مصاف حریف ترکیه ایی می‎رود.
در رقابت‎های تعیین رنکینگ بخش ریکرو مردان، «ابراهیم رنجبر» با 637امتیاز در جایگاه نخست ایستاد و «غلامرضا رحیمی» با 624 امتیاز پنجم شد. رنجبر و رحیمی به ترتیب در مرحله بعد به مصاف کماندار «جاناستس گینتس» لیتوانی و «کیم جونگ هون» کره جنوبی می روند.
ورزشکارانی از تایلند، آلمان و ژاپن هم در این بخش به ترتیب دوم تا چهارم شدند.
در بخش میکس ایران با ترکیب زهرا نعمتی و ابراهیم رنجبر در مرحله تعیین رنکینگ با کسب 1264 امتیاز اول شدند و تیم‎های چین و لهستان هم به ترتیب دوم و سوم شدند. در این رشته 16 تیم حضور داشتند.
پانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک 2016 ریو به طور رسمی از 18شهریورماه با حضور چهار هزار و 350 ورزشکار از بیش از160 کشور جهان به میزبانی شهر ریودوژانیرو برزیل آغاز شده است.
ایران نیز با 111ورزشکار (88 ورزشکار مرد و 23 ورزشکار زن) در 12رشته ورزشی با شعار «توکل، اراده و افتخار» برای هشتمین بار در این رقابت ها حضور دارد.
این بازی ها 28شهریور ماه به کار خود پایان می دهد.
ورزشی**1545**9250**1379

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال