خداحافظی «محمد بنا» از دنیای کشتی پیش از آغاز جلسه شورای فنی

تهران - ایرنا - «محمد بنا» سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران امروز (شنبه) پیش از برگزاری جلسه شورای فنی تیم های ملی کشتی خبر از کناره گیری خود از دنیای کشتی داد.

به گزارش ایرنا، محمد بنا که مهر سال 95 پس از دوسال دوری از تیم ملی و به درخواست کارشناسان و علاقه مندان دوباره به تیم ملی بازگشته بود با توجه به نتایج ضعیف این تیم در المپیک ریو و کسب تنها 2 مدال برنز و با عنوان اینکه به سن بازنشستگی رسیده است، از دنیای کشتی خداحافظی کرد.
البته قرارداد بنا با فدراسیون کشتی برای سرمربیگری تیم ملی تا پایان بازی های المپیک ریو بوده است و شورای فنی نیز مقرر بود درخصوص تعیین تکلیف کادرفنی، تیم ملی کشتی فرنگی تصمیم گیری کند.
این خداحافظی درحالی صورت گرفت که اعضای شورای فنی پس از المپیک ریو و به رغم کسب دو مدال برنز از وی حمایت کرده بودند.
محمد بنا از سال 2004 هدایت تیم ملی کشتی فرنگی را برعهده گرفت و در سال 2005 نیز هدایت تیم کشتی جوانان را در رقابت های جهانی لیتوانی برعهده داشت که حمید سوریان و داود عابدین زاده از این تیم دو مدال طلا و قاسم رضایی مدال نقره گرفتند.
وی پس از آن در سال 2009 سکان هدایت تیم ملی کشتی را تا المپیک 2012 لندن برعهده گرفت. تیم ملی کشتی فرنگی ایران با هدایت محمد بنا در بازی های المپیک 2012 لندن موفق به کسب سه مدال طلا شد تا بهترین عملکرد تاریخ ورزش ایران در این رشته ورزشی رقم بخورد.
این مربی نامدار بعد از بازی های المپیک لندن از تیم ملی کشتی فرنگی کناره گیری کرد، اما در سال 92 بعد از روی کار آمدن رسول خادم در راس فدراسیون کشتی دوباره به تیم ملی بازگشت.
بنا اوایل سال 93 بعد از رقابت های قهرمانی آسیا در قزاقستان و پیش از جام جهانی کشتی فرنگی در تهران در اعتراض به شرایط حاکم بر کشتی فرنگی، دوباره از سمتش استعفا داد تا احد پازاج هدایت این تیم را برعهده گیرد.
تیم ملی کشتی فرنگی ایران در رقابت های جهانی آمریکا که شهریورماه در لاس وگاس برگزار شد با کسب مدال نقره قاسم رضایی (98 کیلوگرم) و دو مدال برنز یوسف قادریان (80 کیلوگرم) و حبیب الله اخلاقی (85 کیلوگرم) و مقام پنجمی سعید عبدولی (75 کیلوگرم) با 31 امتیاز چهارم شد.
این تیم در مجموع از سوی قاسم رضایی در وزن 98 کیلوگرم، سعید عبدولی در وزن 75 کیلوگرم و حبیب الله اخلاقی در وزن 85 کیلوگرم سهمیه حضور در بازیهای المپیک 2016 برزیل را کسب کرد و برای کسب سهمیه در وزن های 59، 66 و 130 کیلوگرم سه مسابقه گزینشی دیگر پیش روی تیم ایران قرار داشت که با هدایت بنا ملی پوشان کشتی فرنگی دراین سه وزن نیز سهمیه المپیک کسب کردند و تیم ملی ایران با ترکیب کامل دربازی های المپیک 2016 ریو شرکت کرد.
ورزشی.**9144**1067**1379

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال