مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سهلان:

توسعه مناطق ویژه اقتصادی در راستای اقتصاد مقاومتی است

تبریز- ایرنا- مدیرعامل شرکت سهامی انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران و مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سهلان با بیان اینکه ایجاد مناطق ویژه اقتصادی یکی از راه های توسعه کشوراست، گفت:ایجاد این مناطق در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی و تحرک بخشی در روابط تجاری خارجی است .

به گزارش ایرنا، ولی آذروش روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در حاشیه مراسم افتتاح فاز تجاری منطقه ویژه سهلان افزود: دولت تدبیر وامید توجه ویژه ای به ایجاد بسترهای لازم در جهت اشتغالزایی و فراهم کردن تسهیلات لازم برای تولید کنندگان و سرمایه گذاران دارد.
وی ادامه داد: منطقه ویژه سهلان دارای امکانات ویژه ای است که می تواند به عنوان یکی از مجموعه های ارزشمند در جلب و جذب سرمایه گذاری و فراهم کردن تسهیلات برای تولید کنندگان به خود اختصاص دهد.
آذروش با اشاره به اینکه ایجاد این منطقه بستر مناسبی برای ورود به بازارهای کشورهای همسایه و آسیای میانه و شرق اروپا فراهم می کند، اضافه کرد: 247 هکتار زمین در مرحله اجرایی و عملیاتی منطقه ویژه اقتصادی سهلان در نظر گرفته شده که در فاز یک آن 100 هکتار از زمین این منطقه به بهره برداری رسید.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سهلان با بیان اینکه حدود 100 قطعه از این منطقه در متراژهای مختلف قطعه بندی و آماده واگذاری برای تولید کنندگان است، افزود: زیرساخت های لازم در منطقه فراهم شده و تاکید ما بیشتر بر صادرات است .
وی ادامه داد: این منطقه در تقاطع کریدور شمال و جنوب، شرق و غرب قرار دارد و دارای زیرساخت های مناسب نظیر راه های مواصلاتی ، ریل راه آهن، باراندازهای وسیع و بزرگترین انبارهای مسقف کشور، شبکه های توزیع نیرو و مخابرات بوده وبه فرودگاه بین المللی تبریز هم نزدیک است .
آذروش اعلام کرد: تسهیلات مناسب برای واگذاری زمین در این منطقه ویژه به شرکت های تولیدی که دارای برند تولیدکنندگان هستند درنظر گرفته شده است.
وی با اشاره به سهم کم تر از نیم درصدی شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران از سهم 92 درصدی وارادت کالا از بنادر جنوبی به کشور در سال گذشته ، گفت: باید با برنامه ریزی مبتنی بر اصول، چارچوب و خط مشی مدون حرکت کنیم تا بتوانیم این سهم را افزایش دهیم.
مدیرعامل شرکت سهامی انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران گفت: مکانیزاسیون و هوشمندسازی انبارهای عمومی و خدمات گمرکی از اهداف این شرکت است.
منطقه ویژه اقتصادی سهلان در صنعتی ترین نقطه شمال غرب کشور، 15 کیلومتری شهر صنعتی تبریز و در مسیر جاده ترانزیتی ایران - اروپا قرار گرفته است.
این منطقه از دیرباز به سبب واقع شدن در مسیر جاده کهن ابریشم موقعیتی خاص و استراتژیک داشته و مورد توجه دولتها ، بازرگانان و فعالان اقتصادی بوده است .
علاوه بر اینکه این منطقه به عنوان دروازه اروپا شناخته می شود، همجواری و نزدیکی آن با کشورهای عراق و اقلیم کردستان عراق، ترکیه، جمهوری آذربایجان و نخجوان و جمهوری ارمنستان نیز از امتیازات خاص این منطقه به شمار می رود.
وجود صنایع قدرتمند در آذربایجان شرقی و شهر تبریز و آشنایی مردم منطقه با فرهنگ کار و الزامات جامعه صنعتی نیز به عنوان منبع تامین نیروی انسانی کارآمد از ویژگی های این منطقه است.
6120/3071/1138/518

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال