حادثه دوباره در پتروشیمی بوعلی ماهشهر/ضایعات مخزن قدیمی دچار آتش سوزی شد

آبادان - ایرنا - آتش سوزی ضایعات مخزن قدیمی مجتمع پتروشیمی بوعلی سینای شهرستان بندر ماهشهر پس از 15 دقیقه مهار شد.

سخنگوی ستاد بحران سازمان منطقه ویژه اقتصادی بندر امام روز چهارشنبه در خصوص این حادثه گفت:ضایعات مخزن قدیمی پتروشیمی بوعلی سینا بر اثر گرمای زیاد دچار آتش سوزی شد.
سیاوش فرجی اظهارکرد: این آتش سوزی با کمک ماموران آتش نشانی 15 دقیقه پس از آتش گرفتن خاموش شد.
وی افزود: هم اکنون مشکل به صورت کامل برطرف شده و جای هیگچونه نگرانی وجود ندارد.
منصور قمر فرماندار بندر ماهشهر نیز گفت:برخی ضایعات به جا مانده از آتش سوزی قبلی در مخزن پتروشیمی بوعلی در هنگام تخلیه و تعمیر به وسیله جرقه دچار آتش سوزی شد که با کمک ماموران آتش نشانی مهار شد.
مدیر روابط عمومی مجتمع پتروشیمی بوعلی نیز در این خصوص گفت:لجن باقیمانده در کف مخزن 2001 مجتمع که در حادثه آتش سوزی قبلی به طور کامل خالی شده بود، به دلیل گرما دود کرده و بلافاصله با کمک آتش نشانان مجتمع خاموش شد.
ابراهیم غلامشاهی ادامه داد:این مخزن کاملا خالی از مواد بوده و هیچگونه عملیاتی بر روی آن انجام نمی شده است.
به گزارش ایرنا یکی از واحدهای مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا واقع در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی شهرستان بندر ماهشهر عصر 16 تیر امسال دچار آتش سوزی شد و پس از حدود چهار روز خاموش شد.
برجی که در محل آتش سوزی در این پتروشیمی واقع شده است، بلندترین برج پتروشیمی های ایران بوده که سال 78 به وسیله ی شرکت توسعه شبکه های صنعتی ایران و با استفاده از جرثقیل 1200 تنی نصب شده است.
شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در زمینی به مساحت 36 هکتار در شمال غربی خلیج فارس در استان خوزستان، در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) واقع است.
این شرکت وابسته به شرکت ملی صنایع پتروشیمی است که سال 1377 تاسیس شد.
7104/6125 / 6037

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال