گزارش دادستان اردبیل از تشدید مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری

اردبیل - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب اردبیل اقدام های صورت گرفته توسط مجموعه دستگاه قضایی در زمینه مقابله با مفاسد اقتصادی و تخلفات اداری در این استان را تشریح کرد.

ناصر عتباتی روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت: هماهنگی لازم بین سیستم قضایی و بازرسی استان به صورت 100 درصدی وجود دارد و این امر موجب شده تا تمامی فعالیت های اقتصادی شامل اقدام های مسئولان دولتی و بخش خصوصی به طور جدی و با دقت تمام رصد شود و در این راستا پرونده سازمان فرهنگی- هنری شهرداری اردبیل مورد رسیدگی قرار گرفته است.
وی افزود: براساس گزارشی از سوی سازمان بازرسی، دادستانی به آن پرونده ورود کرد و بررسی موضوع و تکمیل مدارک منجر به تعقیب مدیر ذی ربط و صدور کیفرخواست علیه وی شد.
دادستان عمومی و انقلاب اردبیل همچنین با اشاره به مسایل مطرح در زمینه شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان بیان کرد: پرونده ای در خصوص برخی تخلفات مالی این مجموعه از ناحیه سازمان بازرسی به دادستانی ارسال شد که در نهایت قرار مجرمیت و کیفرخواست صادر و پرونده جهت رسیدگی و صدور حکم به دادگاه صالحه ارجاع شد.
او همچنین تصریح کرد: 2 نفر از مدیران کل استان نیز با گزارش سازمان بازرسی تحت تعقیب قرار گرفتند و پس از تحقیقات کامل، تخلفات محرز شد و قرار مجرمیت و کیفرخواست از سوی دادستانی صادر و پرونده برای رسیدگی به دادگاه صالحه ارجاع شده است.
عتباتی در ادامه به تخلفات موجود در شرکت های بیمه اشاره کرد و گفت: باند هفت نفره کلاهبرداری از شرکت های بیمه شناسایی شدند؛ این افراد با تصادف های ساختگی، ارقام قابل توجهی از شرکت های بیمه دریافت کرده بودند که در نهایت ورود دادستانی به موضوع منجر بازداشت آنها شد.
وی با بیان اینکه کودک چهار ساله اردبیلی که از طبقات فوقانی مجتمع تجاری الماس شهر سقوط کرده بود همچنان در کما بسر می برد، تصریح کرد: در حادثه ای دیگر فردی میانسال در فضای گودبرداری شده روبروی بیمارستان ایثار اردبیل که عمق قابل توجهی نیز دارد، سقوط کرد که در این زمینه نیز دستور تعقیب مدیران متخلف در واگذاری زمین و انجام خاکبرداری خطرناک و مجریان متخلف صادر شد و بازپرس به طور صورت جدی با موضوع برخورد می کند.
دادستان عمومی و انقلاب اردبیل در ادامه به حادثه تیراندازی در خروسلو و قتل چهار نفر اشاره کرد و گفت: این پرونده پس از تحقیقات فراوان منتهی به صدور حکم چهار فقره قصاص نفس برای قاتل شد.
او در ادامه عنوان کرد: در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در سال اقتصاد مقاومتی، تمامی اقدام ها در راستای مبارزه با مفاسد در دستور کار قرار گرفته و هرگونه تخلف از زد و بند گرفته تا قاچاق کالا و ارز به شدت پیگیری و برخورد می شود.
وی افزود: دستگاه قضایی در کنار این برخوردها نسبت به حمایت از فعالیت های اقتصادی سالم نیز اهتمام دارد و از جمله کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری استان اردبیل با برگزاری جلسه های مستمر نسبت به بررسی مشکلات واحدهای تولیدی اقدام می کند و از جمله می توان به پرونده کارخانه تعطیل دوب آهن اردبیل اشاره کرد که با پیگیری موضوع، هم اکنون کارخانه با بیش از 200 نفر کارگر در سه نوبت فعال است.
عتباتی همچنین به کارخانه سبلان پارچه اردبیل اشاره کرد و گفت: 520 نفر از کارکنان این مجموعه حقوق معوق داشتند و موضوع در حال تبدیل به بحرانی برای استان بود که با ورود دادستانی، کارخانه به چرخه فعالیت بازگشت و مطالبه کارگران نیز پرداخت شده است.
8123/6016

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال