رضایی: از سال آینده در وزن 130 کیلوگرم کشتی می گیرم

تهران - ایرنا - دارنده دو مدال طلا و برنز بازی های المپیک در رشته کشتی فرنگی گفت: سال ها است که در وزن 98 کیلوگرم کشتی می گیرم و به دلیل به وزن بدنم و همچنین سن بالا قصد دارم از سال آینده در وزن 130 کیلوگرم فعالیت کنم.

قاسم رضایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: حضور در وزن 98 کیلوگرم با توجه به شرایطی که دارم و وزن کم کردن های متعدد سبب می شد که آن موفقیت هایی که مد نظر بود را کسب نکنم و قصد دارم در وزن 130 کیلوگرم آن افتخارات را به دست بیاورم.
وی گفت: البته اگر ببینم در وزن 130 کیلوگرم فرنگی کار مطمئنی است که می تواند برای کشورمان افتخار آفرینی کند به هیچ عنوان به خود اجازه نمی دهم در این وزن کشتی بگیرم.
این فرنگی کار آملی تیم ملی که یک نقره و دو برنز پیکارهای قهرمانی جهان را نیز در کارنامه دارد، در خصوص رقابت های کشتی فرنگی المپیک ریو گفت: در هر صورت اتفاقات قشنگی که همه انتظار آن را داشتند برای این رشته رخ نداد.
وی ادامه داد: البته کشتی فرنگی در این سال ها با مشکلات زیادی مواجه بود که به نظر می رسد کارشناسان و اهل فن این موضوع را به دور از حب و بغض های شخصی مورد بررسی قرار دهند و راهکارهای عملی و خوبی را برای موفقیت آن در سال های آینده ارایه دهند.
رضایی در رقابت های وزن 98 کیلوگرم المپیک ریو پس از استراحت در دور نخست در دور دوم «خوزه پرز» از ونزوئلا را با امتیاز عالی 8 بر صفر شکست داد.
وی در مرحله یک چهارم نهایی برابر «دانیل باسمانی» از کوبا با نتیجه 4 بر صفر متحمل شکست شد اما با توجه به حضور نماینده کوبا در فینال، نماینده کشورمان در جدول شانس مجدد قرار گرفت.
وی در جدول شانس مجدد پس از پیروزی 7 بر صفر برابر «ژیائو دی» از چین در دیدار رده بندی مقابل «استفان شوئن» از سوئد و در حالی که 4 بر صفر عقب بود در ادامه با اجرای دو بارانداز بی نقص کشتی را به تساوی کشاند و به دلیل کسب امتیاز آخر دستش به عنوان برنده بالا رفت و کشتی فرنگی را صاحب یک مدال برنز کرد.
ورزشی**1067**1545

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال