اختصاصی ایرنا به مناسبت هفته دولت

نماینده سازمان ملل در تهران: دولت روحانی روابط جهانی و منطقه ای ایران را ارتقا داد

تهران- ایرنا- هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل متحد در تهران، رابطه این سازمان با دولت روحانی را بسیار مثبت و قوی توصیف کرد و گفت: دولت روحانی روابط جهانی و منطقه ای ایران را ارتقا داد.

گری لوئیس در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی ایرنا، افزود: دکتر روحانی با دیپلماسی و رویه ای که به عنوان رییس جمهوری جدید پیش گرفتند به جامعه بین الملل اطمینان دوباره داده شد.
وی ادامه داد: رابطه ای که سازمان ملل متحد در ایران با دولت آقای روحانی دارد بسیار مثبت و قوی است. مجددا جامعه جهانی به دولت آقای روحانی اطمینان کردند و در مورد برجام می شود گفت که یکی از داغ ترین بحث های سیاسی حال حاضر است.
هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل متحد در تهران اضافه کرد: دولت ایشان این کار را انجام داده و به واسطه آن رابطه با جامعه جهانی برقرار و به آن اطمینان داده شده است.
لوئیس خاطرنشان کرد: مهم است اشاره کنم که در سه سال و نیم فعالیت دولت آقای روحانی، لحن جوامع بین المللی در رابطه با ایران بسیار تغییر کرده و مثبت شده است و برجام روابط منطقه ای را هم ارتقا بخشیده است.
وی با بیان این که ما در درس ها و کتاب های روابط بین الملل همیشه خوانده ایم که دیپلماسی و گفت و گو راه حل است، تصریح کرد: برجام نشان دهنده این موضوع بود. چون در نوع خود مساله داغ و پرتنش بود، نشان داده شد که با گفت و گو و دیپلماسی می شود مشکلات بزرگ را حل کرد و اعتبار این کار باید به هر دو طرف داده شود که یک طرف میز مذاکره ایران بود با سرپرستی دکتر ظریف به همراه دکتر عراقچی و دیگر سیاستمردان ایران.
هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل متحد در تهران همچنین درباره وضعیت محیط زیست اعم از مشکلات آب و ریزگردها، فاجعه منا، اوضاع یمن و افراط گرایی در منطقه و جهان به سوالات پاسخ داد که مشروح آن متعاقبا منتشر می شود.
سیام**6084**1429

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال