کشتی آزاد المپیک ریو/ گام محکم یزدانی برای مدال المپیک

ریو - ایرنا - رضا یزدانی نماینده وزن 97 کیلوگرم ایران در بازی های المپیک 2016 ریو در نخستین کشتی خود حریف ترکیه ای را از پیش رو برداشت.

رقابت وزن های 65 و 97 کیلوگرم کشتی آزاد بازی های المپیک از ساعت 16 به وقت ایران در سالن کاریو کا شهر ریو آغاز شد و رضا یزدانی در دور نخست به مصاف «ابراهیم بلوک باشی» کشتی گیر مطرح ترک رفت و با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید.
وی در دور بعد با برنده دیدار «ختاگ گازیموف» قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیک از آذربایجان و «رادوسلاو باران» از لهستان کشتی می گیرد.
در گروه یزدانی آنزور بولتوکایف دارنده مدال برنز جهان و کشتی گیر مطرح روس، والری آندریتسف دارنده مدال نقره المپیک و برنز جهان از اوکراین و خودربولگا دورجخاند نایب قهرمان جهان از مغولستان حضور دارند.
در بالای جدول نیز کایل اسنایدر قهرمان جهان از آمریکا، راه دشواری برای حضور در دیدار فینال پیش رو نخواهد داشت.
کاروان ورزشی ایران پیش از این هشت مدال شامل سه طلا از سوی کیانوش رستمی و سهراب مرادی در وزن های 85 و 94 کیلوگرم وزنه برداری و حسن یزدانی در وزن 74 کیلوگرم کشتی آزاد، یک نقره از سوی کمیل قاسمی در وزن 125 کیلوگرم کشتی آزاد، چهار مدال برنز از سوی سعید عبد ولی و قاسم رضایی در وزن های 75 و 98 کیلوگرم کشتی فرنگی، حسن رحیمی در وزن 57 کیلوگرم کشتی آزاد و یک مدال برنز از سوی کیمیا علیزاده در تکواندو کسب کرده است.
سی و یکمین دوره بازی های المپیک که از15 مرداد ماه در شهر بندری ریودوژانیرو برزیل و با حضور بیش از 10 هزار ورزشکار از 206 کشور آغاز شده است، 31مرداد ماه پایان می یابد.
ورزشی**1067**1545

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال