در آستانه دیدار پایانی فوتبال المپیک ریو؛

سرمربی برزیل:به فکر انتقامجویی از آلمان نیستیم

تهران - ایرنا - 'روگریو میکل' سرمربی تیم ملی فوتبال برزیل در المپیک ریو می گوید تیم جوانش در دیدار پایانی مقابل آلمان به فکر انتقامجویی بابت شکست سنگین تیم بزرگسالان برزیل از ژرمن ها در جام جهانی نیست.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، آلمان با کسب پیروزی هفت بر یک در مرحله نیمه نهایی جام جهانی 2014 برزیل، میزبان این جام را مقابل چشمان هوادارانش تحقیر کرد؛ این نتیجه ضربه هولناکی نه تنها به تیم برزیل بلکه تمام برزیلی ها وارد کرد و حامیان فوتبال در این کشور اکنون از کسب پیروزی بر آلمان در ورزشگاه ماراکانا در ریو برای التیام بخشیدن به زخم های ناشی از آن شکست سنگین، ناامید هستند.
میکل گفت: 'آن دیدار در جام جهانی بود و این تیم المپیک است؛ نیمار هرگز در آن مسابقه حضور نداشت؛ هیچ چیز وجود ندارد که بتواند حس انتقامجویی را ایجاد کند، آن دیدار در زمانی دیگر و با بازیکنانی متفاوت انجام شد.'
سرمربی تیم فوتبال المپیک برزیل افزود: 'البته هواداران همان نقش خود را ایفا می کنند و ما آنها احتیاج داریم چرا که این تیم قدرتمند آلمان است؛ هواداران همان خواسته قبلی خود را دارند اما میان این دیدار و بازی قبلی تیم ملی فوتبال برزیل مقابل آلمان در جام جهانی هیچ ارتباطی وجود ندارد.'
وی ادامه داد: 'من اطمینان دارم که دیدار پایانی با آلمان دیداری دیدنی خواهد بود ولی هیچ ارتباطی با گذشته ندارد.'
نیمار کاپیتان برزیل تنها بازیکنی است که در هر دو رقابت جام جهانی و المپیک حضور دارد اما این ستاره فوتبال برزیل، در جام جهانی دیدار مرحله نیمه نهایی مقابل آلمان را به دلیل مصدومیت از دست داد.
تیم های المپیک از بازیکنان زیر 23 سال تشکیل می شوند و تنها سه بازیکن بزرگسال مجاز هستند در این تیم ها بازی کنند.
میکل گفت: 'ما می دانیم تیم آلمان سیستم بازی منسجمی دارد و سعی خواهد کرد مالکیت توپ را حفظ کند؛ آنها تیم خطرناکی هستند و باید با دقت عمل به میدان رفت.'
وی اضافه کرد: با این حال ما نمی توانیم ماهیت اساسی خود را فراموش کنیم، ما بازیکنانی داریم که می توانند در یک لحظه نتیجه را تغییر دهند و به همین دلیل است که بسیاری از تیم های اروپایی برای بردن بازیکنان ما به آمریکای جنوبی می آیند.
آلمان ظاهرا اهمیت کمتری برای فوتبال المپیک قائل شده است؛ باشگاههای بوندسلیگا موظف نیستند ستارگان ارشد خود را در اختیار تیم المپیک قرار دهند.
دیدار نهایی مسابقات فوتبال بازی های المپیک 2016 ریو، ساعت 17 و 30 دقیقه امروز شنبه به وقت محلی میان دو تیم فوتبال برزیل میزبان و آلمان برگزار می شود.
تیم داوری فوتبال ایران قضاوت دیدار پایانی مسابقات فوتبال بازی های المپیک 2016 ریو را بر عهده دارد.
«علیرضا فغانی» داور کشورمان، داور وسط این رقابت است و رضا سخندان به عنوان کمک اول و محمدرضا منصوری به عنوان کمک داور دوم خواهند بود.
شبک**1403**1021*1647

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال