باتری گرافنی که در کمتر از 15 دقیقه شارژ می شود

تهران - ایرنا - یک شرکت چینی موفق به تولید باتری های گرافنی باسرعت شارژ 13 تا 15 دقیقه ای شده است که می تواند انقلابی در ساخت خودروهای برقی باشد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، چینی ها عاشق کار با گرافن هستند به طوری که شرکت های زیادی در چین روی استفاده از گرافن برای ساخت نمایشگر انعطاف پذیر و باتری کار می کنند. اخیرا شرکت دونگسو اپتوالکترونیک تکنولوژی (Dongxo Optoelectronic Technology) باتری جدیدی تولید کرده که در آن از گرافن استفاده شده است. این نانوباتری که به G-King شهرت یافته، از جمله اولین باتری های تجاری سازی شده گرافنی درجهان است.
این باتری 4800 میلی آمپرساعت ظرفیت داشته که می تواند انرژی یک لپ تاپ را تامین کند. این شرکت نشان داده است که این باتری با سرعت بالایی شارژ می شود به طوری که بین 13 تا 15 دقیقه برای شارژ آن زمان نیاز است این در حالی است که در باتری های یون-لیتیم این رقم تا چند ساعت گزارش شده است؛ بنابراین سرعت این باتری در شارژ 10 تا 20 برابر بیشتر از باتری های رایج است.
این شرکت اعلام کرده که این باتری 3500 بار توانایی شارژ شدن دارد که این رقم 7 برابر بیشتر از باتری های یون-لیتیم است.
به نظر می رسد که این باتری بتواند آینده خودروهای برقی را تغییر دهد. در حال حاضر باتری به عنوان یکی از گلوگاه های اصلی در توسعه خودروهای برقی به شمار می رود. البته این شرکت هنوز اعلام نکرده که چقدر تا تولید انبوه این باتری فاصله دارد هر چند به نظر می رسد که با این اعلامیه رسمی شرکت، نباید فاصله زیادی تا تولید انبوه آن داشته باشد.
البته در این اعلامیه گفته شده این اولین باتری گرافنی جهان است که این موضوع صحیح نیست به طوری که طی دو سال گذشته گروه های مختلفی اقدام به تولید باتری گرافنی کرده اند.
الون ماسک مالک شرکت تولیدکننده خودروهای برقی درآمریکا ' تسلا' باید منتظر تماس این شرکت چینی باشد تا پیشنهاد استفاده از این باتری به او داده شود.پیش ازاین گزارش هایی مبنی بر ساخت باتری گرافنی با قابلیت شارژ تا 10 هزاربار منتشر شده است.
علمی **1311**1440

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال