وزنه برداری المپیک ریو/نصیری: طلای کیانوش رستمی حق ایران بود

تهران - ایرنا - دارنده سه مدال طلا، نقره و برنز وزنه برداری بازی های المپیک گفت: کیانوش رستمی در رقابت با وزنه بردار چینی (تیان تائو) هوشمندانه توانست رکورد دنیا را به نام خود ثبت کند و این مدال طلا حق وزنه برداری ایران بود.

به گزارش روز شنبه فدراسیون وزنه برداری، «محمد نصیری» افزود: رشته وزنه برداری از ابتدای حضور ایران در بازی های المپیک (1948 لندن) همیشه مدال آور بوده، ولی نباید در رشته های مختلف ورزشی فرق قائل شد. همه از یک خانواده هستیم و باید به همه ورزش ها اهمیت دهیم.
اسطوره وزنه برداری کشورمان در مورد رقابت کیانوش رستمی در دسته 85 کیلوگرم خاطر نشان کرد: کیانوش رستمی خیلی خوب عمل کرد و وزنه بردار چینی می خواست زرنگی کند؛ ولی کیانوش با هدایت مرادی رییس فدراسیون، وزنه های خوبی را انتخاب کرد.
قهرمان جهان و المپیک در مورد رقابت دسته 94 کیلوگرم و حضور سهراب مرادی روی تخته المپیک گفت: سهراب مرادی از طرف فدراسیون قبلی بیهوده و بدون هیچ علتی بازنشسته شده بود که با تلاش مسئولان فدراسیون توانست دوباره به دنیای حرفه ای بازگردد.
وی ادامه داد: سهراب مرادی به طور حتم با مهار وزنه هایی که در رکوردگیری تیم ملی به ثبت رسانده، می تواند با فاصله زیاد مدال طلای دسته 94 کیلوگرم را از آن خود کند. علی هاشمی دیگر وزنه بردار دسته 94 کیلوگرم کشورمان نیز باید با برنامه خوب به سمت مدال آوری حرکت کند تا او نیز به مدال دست پیدا کند.
رقابت های گروه ای دسته 94 کیلوگرم بازی های المپیک از ساعت 2:30 به وقت تهران آغاز می شود که سهراب مرادی و علی هاشمی نمایندگان ایران در این وزن به روی تخته می روند.
کیانوش رستمی نخستین نماینده وزنه برداری ایران در المپیک بامداد امروز (شنبه) در یک ضرب با رکورد 179 کیلوگرم و دو ضرب 217 کیلوگرم و مجموع 396 کیلوگرم ضمن شکستن رکورد مجموع جهان و المپیک به مدال طلا دست یافت.
نصیری در المپیک 1968 مکزیکوسیتی صاحب مدال طلا شد. او در بازیهای المپیک 1972 مونیخ نقره و در بازیهای 1976 مونترال برنز گرفت.
سی و یکمین دوره بازی های المپیک 2016 از 15 تا 31 مرداد با حضور 10 هزار و 444 ورزشکار از 206 کشور و برپایی 304 رویداد در 28 رشته ورزشی در شهر ریودوژانیرو برزیل برگزار می شود.
کاروان ورزشی ایران با 64 ورزشکار در14رشته بوکس،پینگ پنگ، تیراندازی، تیر و کمان، قایقرانی، وزنه برداری، دوومیدانی، تکواندو، جودو، شمشیربازی، والیبال، کشتی آزاد و فرنگی، شنا و دوچرخه سواری در این دوره از بازیهای شرکت کرده است.
ورزشی**1067**1584

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال