معاون رئیس جمهوری:

دولت برای خدمت رسانی مطلوب به بیماران روانی نیازمند مشارکت خیرین است

شهرری ـ ایرنا ـ معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به مشکلات اقتصادی و محدودیت های مالی دولت، گفت: دولت بدون مشارکت خیرین قادر به ایفای مسئولیت خود در زمینه کمک به بیماران و مددجویان روانی نیست.

به گزارش ایرنا، شهیندخت مولاوردی روز شنبه در مراسم بهره برداری از چهار طرح عمرانی در سرای احسان کهریزک با اشاره به این سخن مقام معظم رهبری که مدد جویان اجتماعی عائله های نظام هستند، افزود: دولت مسئولیت سنگینی در قبال توانمند سازی و رفع مشکلات این قشر آسیب دیده اجتماعی دارد و تاسیس، توسعه و تجهیز مراکزی مانند «سرای احسان» می تواند بسیاری از مشکلات این قشر را برطرف کند.
وی با اشاره به محدودیت های اقتصادی دولت در حمایت از مراکز خیریه خاطر نشان کرد: دولت می تواند با رفع محدودیت ها و موانع قانونی مراکز خیریه، این گونه مراکز را برای توسعه و پیشبرد اهداف کمک کند تا به نحو احسن به مسئولیت خود در قبال مددجویانشان جامه عمل بپوشانند.
مولاوردی تصریح کرد: نیکوکاران و خیرین فعال در تاسیس و توسعه مراکز خیریه از فرهنگ رضوی، اخلاق و سیره ائمه اطهار(ع) بهره گرفته اند و با این کار خود علاوه بر اقدام مثبت در جهت آسایش مددجویان و آسیب دیدگان اجتماعی مردم جامعه را نیز با عمل خود به دین دعوت کردند.
آیین افتتاح چهار طرح عمرانی شامل بخش مراقبت های ویژه مردان روانی مزمن، آزمایشگاه، کافه کتاب و رختشوی خانه در سرای احسان کهریزک روز شنبه با حضور مولاوردی معاون رئیس جمهوری، جمالی پور فرماندار ویژه شهرستان ری، عربی شهردار کهریزک و جمعی از مسئولان و مددجویان برگزار شد.
موسسه خیریه سرای احسان تشکلی غیردولتی، غیر سیاسی و غیر انتفاعی در حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی است که از سال 77 آغاز به کار کرده است.
از عملکرد این موسسه می توان به ارائه خدمات بشردوستانه، کمک به افراد نیازمند، آسیب دیده و همچنین نگهداری شبانه روزی بیماران روانی مزمن بی سرپرست اشاره کرد.
این خیریه میزبان 450 بیمار مبتلا به اختلالات روانی شامل 343 مرد و 107 زن است.
3218 / 6139// 1625

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال