ریو 2016؛

مربی دو و میدانی کنیا به کشورش بازگردانده شد

تهران- ایرنا- مربی دو و میدانی کنیا که برای آزمایش دوپینگ خود را به جای یک دونده معرفی کرده بود، به کشورش بازگردانده شد.

به گزارش روز جمعه ایرنا از تارنمای خبری بی بی سی نیوز، جان آنزرا مربی دو سرعت کنیا که برای آزمایش دوپینگ خود را به جای فرگوسن روتیچ دونده ماده 800 متر معرفی کرده بود، به کشورش بازگردانده شد. او حتی مدارک آزمایش دوپینگ را امضا کرده بود.
کیپ کاینو رییس کمیته المپیک کنیا گفت: نمی توانیم چنین رفتاری را تحمل کنیم.
روتیچ که در مسابقات قهرمانی جهان سال گذشته در پکن چهارم شد، امروز (جمعه) قرار است در دوومیدانی شرکت کند.
مارک کورستجنز مدیر برنامه های این ورزشکار گفت که روتیچ، گذرنامه خود را به این مربی داده بود تا از آن برای دریافت صبحانه رایگان در دهکده المپیک در روز چهارشنبه استفاده کند.
ظاهرا یک افسر کنترل دوپینگ سراغ روتیچ را از آنزرا 61 ساله گرفته است که او نیز خود را روتیچ معرفی و اقدام به دادن آزمایش ادرار کرده است.
کورستجنز گفت: روتیچ از این اقدام مربی کاملا گیج شده است. با این حال خود وی به سراغ افسر کنترل دوپینگ می رود و آزمایش می دهد.
کمیته بین المللی المپیک فرایند انضباطی را در باره این موضوع آغاز کرده است و از کمیته المپیک کنیا به علت سرعت عمل در این اقدام تقدیر کرد.
کاینو با اعلام اینکه کمیته المپیک کنیا امکانات سفر آنزرا را به برزیل را مهیا نکرده بود، گفت ما حتی نمی دانیم او چطور به اینجا آمده است.
آنزرا دومین مربی کنیایی است که به علت مسائل دوپینگی به کشورش بازگردانده شده است. مایکل روتیچ مربی دوومیدانی کنیا نیز پیشتر در ارتباط با یک ماجرای دیگر دوپینگ به کشورش بازگردانده شد.
بازیهای المپیک تابستانی 2016 در حالی در ریودوژانیرو برگزار می شود که رسوایی دوپینگ بر مهمترین رویداد ورزشی جهان حتی قبل از شروع بازیها سایه افکنده است.
ورزشی**1210**1584

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال