ریو 2016؛

ادامه صدرنشینی آمریکا در جدول مدال های المپیک ریو

ریو- ایرنا- کاروان ورزشی آمریکا در پایان روز ششم بازی های المپیک 2016 ریو، با کسب 16 مدال طلا، 12 نقره و 10 برنز (مجموع 38 مدال) همچنان در جدول توزیع مدال ها پیشتاز است.

به گزارش روز جمعه ایرنا، پس از آمریکا، کاروان چین با 11 طلا، 8 نقره و 11 برنز (مجموع 30 مدال) و ژاپن با 7 طلا، 2 نقره و 13 برنز به ترتیب در جایگاههای دوم و سوم قرار دارند.
استرالیا با 5 طلا و 4 نقره و 6 برنز، کره جنوبی با 5 طلا، 2 نقره و 4 برنز، مجارستان با 5 طلا، یک نقره و یک برنز، روسیه با 4 طلا، 8 نقره و 7 برنز، بریتانیا با 4 طلا، 6 نقره و 6 برنز، آلمان با 4 طلا، 3 نقره و یک برنز و ایتالیا با 3 طلا، 6 نقره و 3 برنز به ترتیب چهارم تا دهم هستند.
همچنین کاروان های ورزشی فرانسه با کسب 2 طلا، 4 نقره و 5 برنز، قزاقستان با 2 طلا، 2 نقره و 3 برنز و تایلند با 2طلا، یک نقره و یک برنز، اسپانیا و سوئیس هر کدام با دو طلا و یک برنز، کرواسی با دو طلا به ترتیب در رده های 11 تا 16 ایستاده اند.
نیوزیلند با یک طلا و 4 نقره در رده هفدهم ، هلند با یک طلا و دو نقره و دو برنز در رده هجدهم ، سوئد با یک طلا، 2 نقره و یک برنز در رده نوزدهم و کانادا با یک طلا ، یک نقره و 5 برنز در جایگاه بیستم قرار گرفته اند.
کشورهای بلژیک ، برزیل و اسلونی هر کدام با یک طلا، یک نقره و یک برنز در جایگاه مشترک بیست و یکم هستند. کلمبیا ، اسلواکی و ویتنام هر کدام با یک طلا و یک نقره در جایگاه مشترک بیست و چهارم ، لهستان و چین تایپه هرکدام با یک طلا و 2 برنز در جایگاه مشترک بیست و هفتم ایستاده اند.
جمهوری چک و یونان با یک طلا و یک برنز در جایگاه مشترک بیست و نهم قرار دارند. آرژانتین، فیجی، ورزشکاران مستقل المپیک ، کوزوو و رومانی هر کدام با یک مدال طلا رده سی و یکم جدول را در اختیار دارند.
آفریقای جنوبی با 3 نقره و یک برنز، کره شمالی با 2 نقره و 2 برنز و اوکراین با 2 نقره و یک برنز به ترتیب 36 تا 38 جدول هستند.
گرجستان و لیتوانی هر کدام با یک نقره و یک برنر در رده مشترک چهل و دوم جای گرفتند.
مالزی، مغولستان، فیلیپین و ترکیه هر کدام با یک نقره به طور مشترک در مکان چهل و چهارم قرار گرفتند.
مصر و ازبکستان هر کدام با 2 مدال برنز در مکان مشترک چهل و هشتم ایستاده اند. استونی، رژیم صهیونیستی ، قرقیزستان ، نروژ، تونس و امارات متحده عربی با یک مدال برنز در مکان پنجاهم قرار دارند.
سی و یکمین دوره بازی های المپیک 2016 به میزبانی ریودوژانیرو از 15 مرداد ماه با حضور 10 هزار و 444 ورزشکار از 206 کشور جهان آغاز شده است و تا 31 مرداد ماه ادامه دارد.
ورزشی**1210**1584

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال