وضعیت فناوری شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان مورد ارزیابی سازمان ملل قرار گرفت

اصفهان-ایرنا- وضعیت علم و فناوری شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان مورد ارزیابی گروه سازمان کنفرانس توسعه و تجارت سازمان ملل متحد(آنکتاد) قرار گرفت.

سازمان کنفرانس و توسعه (آنکتاد) از ارکان مجمع عمومی سازمان ملل متحد است و در زمینه پایش وضعیت رشد کشورها در حوزه علم، فناوری و نوآوری فعالیت دارد.
روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان روز چهارشنبه به ایرنا اعلام کرد: این گروه تخصصی ویژه از طرف سازمان ملل به همراه چند نفر از اعضای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، هفته گذشته برای دومین بار از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان مرتبه بازدید کردند.
این گروه پارسال برای نخستین بار بمنظور پایش وضعیت علم، فناوری و نوآوری کشور و به دعوت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به اصفهان سفر و از شهرک علمی و تحقیقاتی این شهر بازدید کرده بودند.
هدف از دومین سفر این گروه در هفته گذشته، تهیه گزارش از وضعیت علم و فناوری کشور بنا به درخواست دولت جمهوری اسلامی ایران اعلام شد.
در این سفر، خلاصه ای از ماهیت شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و فعالیت های آن معرفی شد.
گروه اعزامی از سازمان ملل متحد در سفر اخیر خود پرسش هایی را در باره نحوه عملکرد شهرک مطرح و با بررسی ساختار موجود، نقاط قوت و ضعف علم و فناوری کشور را شناسایی کردند.
گروه اعزامی سازمان ملل متحد از چند شرکت دانش بنیان مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان نیز بازدید کردند.
نمایندگان سازمان کنفرانس و توسعه(آنکتاد)، پارسال در سفر به اصفهان از دانشگاه صنعتی اصفهان نیز بازدید کرده بودند.
شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بعنوان اولین سازمان موسس مراکز رشد و پارک های علم و فناوری در کشور فعالیت اجرایی خود را از سال 1380 با هدف حمایت و هدایت شرکت ها و موسسات دانش بنیان آغاز کرد تا در سطحی کلان تر به ایجاد همکاری و نزدیکی بیشتر جامعه علمی و صنعتی و رونق اقتصادی بپردازد.
بیش از 400 شرکت دانش بنیان در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان فعال است.
ت/6027/3011

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال