«مکانیزاسیون و هوشمندسازی» هدفگذاری شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت سهامی انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران بر رفع مشکلات مربوط به سامانه نرم افزاری این شرکت تاکید کرد و گفت: این شرکت با هماهنگی گمرک جمهوری اسلامی ایران باید به سمت مکانیزه شدن و هوشمندسازی حرکت کند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی شرکت یادشده، «ولی آذروش» در بازدید از شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی غرب، بر ضروری دانستن اصلاح وضعیت موجود در شرکت انبارهای عمومی غرب تاکید کرد.
وی افزود: زمان بندی عملیاتی کردن کارها بسیار اهمیت دارد زیرا مشتری باید اطمینان و اعتماد داشته باشد تا کالای امانت سپاری شده زیر باران و برف قرار نگیرد.
وی به سیاست های سازمان گمرک مبنی بر بازگشایی گمرک غرب اشاره کرد و گفت: این اقدام سبب شد، امروز شاهد عملیاتی شدن این منطقه به عنوان یکی از بزرگ ترین پایانه های صادراتی و حتی وارداتی داخلی کشور باشیم.
مدیرعامل شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران با تاکید بر تسریع آغاز بهره برداری از ترمینال کانتینری در شرف راه اندازی این شرکت، گفت: چرخه و سیکل ترکیبی حمل و نقل اثرات خوبی در بهره وری دارد.
وی بر مقوله زمان بندی به عنوان یکی از اولویت های اصلی همه فعالیت های گمرکی تاکید کرد و افزود: موضوع زمانبندی باید در چارچوب قراردادها با پیمان کاران لحاظ شود تا بتوانیم، پیشرفت پروژه ها و کارایی طرح ها را بسنجیم.
نایب رییس هیات مدیره شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران، اخلاق مداری، ادب محوری، مشتری مداری و مشتری محوری را از مهمترین اولویت های این شرکت برشمرد و گفت: الویت ما باید رضایت مندی مشتری و ارباب رجوع باشد.
وی به سهم کم تر از نیم درصدی شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران از سهم 92 درصدی وارادت کالا از بنادر جنوبی به کشور در سال گذشته اشاره کرد و گفت: باید با برنامه ریزی مبتنی بر اصول، چارچوب و خط مشی مدون حرکت کنیم تا بتوانیم این سهم را افزایش دهیم.
آذروش ادامه داد: از آن جایی که منافع شرکت در اختیار جامعه بازنشستگان کشور قرار می گیرد، همه باید در راستای این هدف اجتماعی، عام المنفعه، الهی و متعالی، تلاش کنیم.
مدیرعامل شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران با تاکید بر این که با شعار دادن، اقتصاد مقاومتی تحقق نمی یابد و اقدام و عملی صورت نمی گیرد، افزود: باید با هماهنگی و هم دلی، کارها را پیش ببریم و وظیفه همه ما، مشتری مداری است.
براساس اعلام این شرکت، در پایان سال گذشته از گمرک این منطقه نزدیک به سه میلیارد دلار صادرات کالا صورت گرفته است.
اقتصام** 9123 **1561

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال