بسته حوادث 24 ساعت گذشته/

قاچاقچی ها 300 متر لوله انتقال سوخت داشتند/ مهمان سارق اینترنتی از آب درآمد

تهران-ایرنا -فرمانده پایگاه دریابانی قشم از شناسایی و جمع آوری 300 متر خط لوله انتقال سوخت قاچاق در سواحل این جزیره خبر داد.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ قادر مرشدی افزود: پاسگاه مرزی ساحلی بندرصلخ با کمک های اطلاعاتی مرزنشینان از قصد قاچاقچیان برای انتقال سوخت قاچاق از طریق یک خط لوله به دریا مطلع شدند.
وی افزود: دریابانان با حضور در منطقه و بررسی سواحل موفق به کشف خط لوله ای که قاچاقچیان آن را در زیر شن و ماسه های ساحل مخفی کرده بودند، شدند .
فرمانده پایگاه دریابانی قشم گفت : ماموران در این عملیات، 300 متر خط لوله را قبل از استفاده قاچاقچیان، جمع آوری کردند.
سرهنگ مرشدی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم همه دستگاه ها با توجه به وظیفه خود در قبال جلوگیری از قاچاق فرصت انجام چنین اقداماتی را به قاچاقچیان ندهند.

** سرقت اینترنتی مهمان از میزبان
فرمانده انتظامی شهرستان چابهاراز دستگیری سارق اینترنتتی توسط پلیس فتا خبر داد و گفت: در این سرقت میهمان با جلب اعتماد از میزبان ، کارت بانکی وی را سرقت کرد.
سرهنگ محمد نور بخش افزود: با مراجعه شهروندی مال باخته به پلیس فتا و اظهار وی در خصوص برداشت غیر مجاز و بدون اطلاع از حساب بانکی پس از ثبت اظهارات شاکی و تشکیل پرونده رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس فتا شهرستان قرار گرفت.
وی بیان کرد: ماموران پس از تحقیقات و بررسی تراکنش های بانکی شاکی و جمع آوری مستندات و مدارک، متهم را شناسایی وهماهنگی لازم در خصوص دستگیری وی انجام گرفت.
فرمانده انتظامی شهرستان چابهار اظهار داشت: پس از حضور متهم در پلیس فتا وی به بزه ارتکابی خود معترف و عنوان کرده که بنده که از نزدیکان شاکی هستم و در مهمانی که در منزل شاکی بودم با شگرد خاص اعتماد وی را به خودم جلب کرده و میزبان کارت بانکی خود را در اختیار من قرار داد، من هم با سوء استفاده از اعتماد وی با اختصاص دادن رمز دوم به دفعات متعدد اقدام به خرید اینترنتی و همچنین پرداخت قبوض می کردم .
سرهنگ نور بخش درپایان با اشاره به اینکه متهم با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی گردید خاطر نشان کرد: فرصت طلبان همواره در کمین افراد ناآگاه قرارداشته و از کوچکترین فرصت ها نهایت بهره را می برند دراین راستا توصیه می شود شهروندان گرامی همواره با تغییر رمز دوم کارت بانکی بصورت مستمر، خود را درمقابل چنین تهدیداتی ایمن کنند.

**تانکر با 30 هزار لیتر سوخت قاچاق به مقصد نرسید
فرمانده انتظامی بم استان کرمان از کشف 30 هزار لیتر سوخت غیرمجاز و دستگیری یک متهم در عملیات پلیس این شهرستان خبر داد.
سرهنگ محمد رضا فداء گفت: ماموران پلیس مبارزه با کالای قاچاق در راستای اجرای طرح انتظامی عملیات مشترک ثامن، پایش خودروهای عبوری محور بم - زاهدان را در دستور کار قرار دادند.
وی افزود: ماموران مستقر در ایستگاه بازرسی موقت به یک دستگاه تانکر حمل سوخت مشکوک و آن را متوقف کردند که در بازرسی از این تانکر 30 هزار لیتر سوخت غیرمجاز کشف و یک نفر قاچاقچی نیز دستگیر شد.
فرمانده انتظامی بم با اشاره به تحویل قاچاقچی به دستگاه قضایی هرگونه فعالیت در حمل غیرمجاز کالا و سوخت قاچاق را برای عرصه اقتصاد کشور زیانبار دانست و از شهروندان خواست در راستای برخورد با این پدیده شوم با پلیس همکاری لازم را داشته باشند.

** کشف 117 راس دام فاقد مجوز در شهرستان بوئین زهرا
فرمانده انتظامی شهرستان بوئین زهرا استان قزوین از کشف 117 راس دام فاقد مجوز حمل از یک دستگاه خودروی کامیون 'بنز' در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ حسین علیان نژاد اظهار داشت: ماموران یگان امداد این فرماندهی حین گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی به یک دستگاه خودروی باری کامیون بنز حامل بار دام مشکوک و آن را متوقف کردند.
این مقام مسئول ادامه داد: در بازرسی ماموران از خودرو تعداد 117راس گوسفند که بدون مجوز اداره بهداشت و حمل بود،کشف شد.
علیان نژاد با اشاره به اینکه ارزش تقریبی احشام مکشوفه 580 میلیون ریال است گفت : دام کشف شده که از استان آذربایجان شرقی به اصفهان بارگیری شده بود تحویل اداره دامپزشکی شهرستان بوئین زهرا و فرد متخلف پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.

**برداشت غیرمجاز از حساب بانکی توسط دوستان ناباب
رئیس پلیس فتا خراسان رضوی گفت: دو مرد جوان که به کارت عابر بانک دوستشان دستبرد زده بودند توسط پلیس فتا خراسان رضوی شناسایی و دستگیر شدند.
سرهنگ جهانشیری اظهار داشت: مردی میان سال با در دست داشتن مرجوعه قضایی به پلیس فتا استان مراجعه شکایتی مبنی بر برداشت غیر مجاز از کارت عابر بانکش را ارائه می کند.
افزود: در بررسی اظهارات مالباخته که حدودا 50 سال سن دارد مشخص شد طی چند روز گذشته مبلغ 100میلیون ریال توسط فرد یا افرادی ناشناس از حساب وی به صورت سرقت اینترنتی برداشت شده است.
وی تصریح کرد: کارشناسان پلیس فتا با یک سری تحقیقات فنی در فضای سایبر عامل برداشت های غیرمجاز را که مردی 37 ساله است شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر کردند.
سرهنگ جهانشیری عنوان کرد: متهم که از دوستان مالباخته است در بازجویی های به عمل آمده به برداشت 100 میلیون ریال از حساب بانکی شاکی با همکاری یکی دیگر از دوستانش که در زندان به سر می برد اعتراف کرد.
رئیس پلیس فتا خراسان رضوی بیان داشت: در بازجویی های تکمیلی از متهم مشخص شد که در پی اعتماد دوستش که دنبال همسر می گشته با جلب اعتماد به بهانه شناسایی همسر مناسب در فرصتی مناسب با کمک دوست دیگرش برای کارت عابربانک مالباخته رمز دوم ایجاد کرده و برداشت های سریالی غیرمجاز را شروع کردند.
وی با اشاره به معرفی متهم به دادسرا از شهروندان خواست نسبت به تغییر رمز کارت خود به صورت دوره ای اقدام و کارت بانک خود را در اختیار کسی قرار ندهند.

**سارق 5 میلیاردی دستگیر شد
سرهنگ 'پ‍ژمان قویمی' فرمانده انتظامی شهرستان همدان گفت: ماموران کلانتری 13 شهرستان همدان سارق یکی از انبارهای لوازم آرایشی و بهداشتی سطح شهر را پس از 5 میلیارد ریال سرقت دستگیر کردند.
وی اضافه کرد: در پی اعلام شکایت فردی مبنی بر سرقت از انبار لوازم آرایشی و بهداشتی وی، دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار ماموران کلانتری 13 عین القضات قرار گرفت.
وی ادامه داد: در بررسی های به عمل آمده مشخص شد که سرقت از این انبار تدریجی و در طول یک سال و به ارزش 5 میلیارد ریال بوده است که مالک انبار در انبار گردانی و بررسی تراکنش های مالی متوجه موضوع سرقت شده است.
قومی اضافه کرد: ماموران پس از انجام تحقیقات تخصصی و بررسی های اطلاعاتی در مورد شناسایی سارق و بررسی دوربین های مدار بسته انبار و تحقیق در بازار و مغازه های اطراف ،فردی 30 ساله که یکی از کارگران انبار و سابقه دار بود را شناسایی و وی را دستگیر کردند.
وی با بیان اینکه متهم ابتدا منکر سرقت بود و پس از بازجویی ها لب به اعتراف گشود ، اذعان داشت :در بازرسی از منزل متهم، علاوه بر لوازم آرایشی و بهداشتی، وسایل مسروقه دیگری نیز از قبیل لوازم برقی منزل، شیرآلات، لب تاپ و ... کشف شد که متهم به سرقت آنها از اماکن دیگر اعتراف کرد.
گفتنی است ؛ در این رابطه پرونده قضائی تشکیل و متهم تحویل پلیس آگاهی استان همدان شد.

**کشف 888 هزار نخ سیگار قاچاق
فرمانده انتظامی استان البرز از کشف 888 هزار نخ سیگار خارجی قاچاق در نظرآباد خبرداد.
سردار کامرانی صالح گفت: در پی دریافت گزارش های مردمی مبنی بر فعالیت دو نفر در زمینه تهیه و توزیع سیگار قاچاق در یکی از محلات شهرستان نظرآباد، پیگیری موضوع در دستور کار مأموران اداره مبارزه با کالای قاچاق و ارز پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت .
وی افزود: ماموران پس از اطمینان از صحت و سقم موضوع ، با انجام اقدامات اطلاعاتی و به کارگیری شگردهای پلیسی موفق به شناسایی انبار دپوی سیگارهای قاچاق در یکی از مناطق این شهرستان شدند.
کامرانی صالح ادامه داد: ماموران پس از هماهنگی با مقام قضائی با اعزام به انبار دپوی سیگار های قاچاق، در بازرسی از 888 هزار نخ سیگار خارجی قاچاق کشف و در این رابطه دو نفر را دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی استان البرز در خاتمه بیان داشت: ارزش تقریبی کالاهای کشف شده 900 میلیون ریال برآورد شده است .

**کشف انواع کالای قاچاق میلیاردی
معاون هماهنگ کننده فرمانده انتظامی استان زنجان از کشف انواع کالای قاچاق به ارزش تقریبی بیش از یک میلیارد ریال خبر داد.
سرهنگ جعفر کردلو گفت: در راستای مبارزه با قاچاق کالا و حمایت از تولیدات داخلی ماموران پلیس آگاهی موفق شدند یک دستگاه کامیون کشنده هوو حامل کالای قاچاق را در عوارضی زنجان – قزوین شناسایی کنند.
وی افزود: ماموران با ایجاد ایست و بازرسی در عوارضی زنجان – قزوین خودرو را متوقف و مورد بازرسی قرار دادند .
کردلو خاطر نشان کرد: ماموران در بازرسی از این خودرو 125 عدد گوشی تلفن همراه 200 کیلو گرم قهوه و 31 هزار انواع داروی قاچاق را کشف کردند.
معاون هماهنگ کننده فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به اینکه ارزش تقریبی کالای کشف شده بیش از یک میلیارد ریال است، اظهار داشت : قاچاق کالا یک معضل اجتماعی است که اکثر کشورهای جهان به نوعی از آن رنج می­برند در کشور ما نیز قاچاق کالا، بزرگترین خطری است که بخش های مختلف صنعتی و تولیدی کشور را تهدید می­ کند.

**توقیف یک میلیارد و 100 میلیون ریال برنج قاچاق
فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا استان اصفهان از توقیف 22 تن و 800 کیلو برنج قاچاق به ارزش یک میلیارد و100 میلیون ریال خبر داد.
سرهنگ حمید امیرخانی گفت: ماموران انتظامی ایستگاه ایست و بازرسی شهید امامی شهرستان شهرضا حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه کامیون کشنده که از جنوب کشور به مقصد تهران در حرکت بودمشکوک و آن را متوقف کردند.
وی ادامه داد: در بازرسی از این کامیون، مقدار22 تن و 800 کیلو برنج قاچاق فاقد هر گونه مدارک معتبر گمرکی کشف شد.
سرهنگ امیرخانی ارزش این محموله را یک میلیارد و 100 میلیون ریال عنوان کرد و اظهار داشت: در این خصوص راننده دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد.
فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا در پایان خاطر نشان کرد: قاچاق کالا ضربات جبران ناپذیری به اقتصاد کشور می زند که در این خصوص نیروی انتظامی با قاطعیت با قاچاقچیان کالا مقابله می کند.

**دستگیری کلاهبردار میلیاردی
جانشین فرمانده انتظامی استان لرستان از دستگیری کلاهبردار10 میلیارد ریالی در خرم آباد ، خبر داد.
سرهنگ علی احمدی تبار گفت: در پی شکایت جمعی از شهروندان خرم آبادی مبنی بر فروش غیرقانونی هفت قطعه زمین مسکونی شان به مساحت یک هزار و 300 متر مربع توسط کلاهبرداری در حوالی این شهرستان ، رسیدگی موضوع در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع و به منظور جلوگیری از ادامه فعالیت متقلبانه کلاهبردار، تیمی مجرب از کارآگاهان مبارزه با جعل و کلاهبرداری عملیات شناسایی و دستگیری را آغاز کردند.
این مقام انتظامی ادامه داد: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی ، موفق به شناسایی مخفیگاه متهم در خرم آباد شده و در اقدامی غافلگیرانه وی را دستگیر کردند.
احمدی تبار خاطر نشان کرد: متهم در مواجهه با شواهد و ادله موجود به جرم خود اعتراف کرد.
جانشین انتظامی لرستان با اشاره به اینکه از متهم 10 میلیارد ریال کلاهبرداری کشف شده است ، گفت: وی همراه پرونده تحویل مراجع قضایی شد.

**پلمپ انباری با 3 میلیارد لباس قاچاق
فرمانده انتظامی شهرستان برخوار استان اصفهان از کشف 70 هزار ثوب لباس قاچاق به ارزش سه میلیارد ریال که در یک انبار دپو شده بود خبر داد.
سرهنگ علی صادقی گفت: در پی دریافت اخباری مبنی بر فعالیت فردی در زمینه دپو و توزیع لباس قاچاق در شهرستان برخوار بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.
وی ادامه داد: ماموران جهت بررسی موضوع با مقام قضائی هماهنگ و به محل مورد نظر اعزام شدند.
سرهنگ صادقی بیان داشت : در بازرسی از این انبار تعداد 70 هزار ثوب انواع لباس خارجی قاچاق فاقد هر گونه مدارک مثبته گمرکی کشف و انبار پلمپ شد.
این مقام انتظامی ارزش لباس ها را سه میلیارد ریال دانست و افزود: در این زمینه یک نفر دستگیر که پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شد .

**کشف 334 کیلو تریاک و حشیش
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان یزد از کشف 211 کیلو تریاک و 123 کیلو حشیش توسط ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر این استان خبر داد.
سرهنگ محمدحسین ستوده نیا گفت: ماموران هنگام گشت زنی و کنترل محورهای مواصلاتی یک دستگاه تریلی دانگ فنگ را که با محموله قطعات صنعتی از جنوب کشور عازم تهران بود برای بازرسی متوقف کردند.
وی افزود: ماموران انتظامی در بازرسی از این تریلی 334 کیلو انواع موادمخدر شامل؛ 211 کیلو تریاک و 123 کیلو حشیش را کشف و دو متهم را نیز در این راستا دستگیر کردند.
ستوده نیا اظهار داشت: قاچاقچیان ضمن بارگیری و جاساز کردن این موادافیونی در خودرو قصد انتقال آن به پایتخت را داشتند که توسط ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر استان دستگیر و به دادسرا معرفی شدند.
اجتمام(5)9105** 1418

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال