مسئول امور هوانوردی استرالیا: پرواز ام.اچ 370 هنگام سقوط تحت کنترل خلبان بوده است

کوالالامپور – ایرنا – 'پیتر فولی' یکی از مسئولین امور هوانوردی استرالیا و مسئول تیم جستجوی ام.اچ 370 خطوط هوایی مالزی که حدود 29 ماه پیش ناپدید شد، گفت که معتقد است این هواپیمای بوئینگ هنگام سقوط در جنوب اقیانوس هند تحت کنترل یک خلبان بوده است.

به گزارش ایرنا، این گزارش که بسیاری از نکته های آن جدید نیست، اذعان دارد که این هوپیما که دو مسافر آن ایرانی بودند، تحت کنترل خلبان بوده و در اقیانوس سقوط کرده است.
وی یکشنبه شب در گفت وگو با برنامه 60 دقیقه کانال 9 تلویزیون استرالیا با اشاره به شواهد جدید از جمله قطعات بال هواپیما که در سواحل آفریقا کشف شد، ادعا کرد خلبان هواپیما، این پرواز و 298 سرنشین آن را که 17 اسفند ماه 1392 خورشیدی از کوالالامپور به پکن می رفتند به سمت اقیانوس هند هدایت کرده است.
براساس گزارش این شبکه تلویزیونی استرالیا، پیتر فولی اذعان کرده است که نشانه گذاری بر روی خرابه و قطعات یافت شده هواپیما نشان می دهد هواپیما نزولی به سمت زمین آمده و فرودی کنترل شده داشته است.
وی گفت: 'این امکان وجود دارد ... فردی در مراحل پایانی پرواز، هواپیما را کنترل می کرده است و ما به طور جدی به دنبال شواهد برای حمایت از این نظریه هستیم'.
تاکنون محققان اعتقاد داشتند این هواپیما در پایان سفر خود تحت کنترل نبوده است و این دیدگاه یک تحول بزرگ در تلاش برای رمزگشایی از یکی از بزرگترین اسرار تاریخ حمل و نقل هوایی جهان است.
این نظریه همچنین توسط 'لری ونس'، یکی از با تجربه ترین محققان سانحه هوایی در جهان و محقق ارشد سابق انجمن ایمنی حمل و نقل کانادا مورد حمایت قرار گرفت.
به نوشته تارنمای 'بیزینس اینسایدر' استرالیا، این محقق سوانح هوایی، گفت که به عقیده وی پرواز ام.اچ 370 خطوط هوایی مالزی که سقوط کرده به طور عمد به سوی اقیانوس هدایت شده است.
ونس معتقد است آسیب هایی که بر روی بدنه هواپیما وارد شده نشان می دهد تنها می تواند توسط تماس طولانی مدت با سطح آب با سرعت بالا ایجاد شده باشد.
وی گفت تغییر مسیر پرواز و آسیب وارد شده بر قطعه ای از بال هواپیما که سال گذشته در سواحل جزیره 'ریونیون' از قلمروهای فرانسه در اقیانوس هند پیدا شد، این امر را اثبات می کند و نشان می دهد'هیچ نظریه دیگری متناسب' با این موضوع نیست.
این محقق سوانح هوایی گفت که سائیدگی کناره و گوشه های قطعه این بال هواپیما، نشان می دهد هواپیما فرودی تحت کنترل بر روی سطح آب داشته است.
این نظریه در حالی مطرح می شود که جستجوگران یک شرکت هلندی اخیرا پس از دو سال تلاش برای یافتن اثری از پرواز ناپدید شده ام.اچ 370 مالزی احتمال دادند محل این دو سال جستجو اشتباه بوده است.
کارشناسان این شرکت هلندی نیز نظریه ونس را مطرح کرده بودند و احتمال دادند این هواپیما در لحظات آخر به جای فرو رفتن سریع در آب های عمیق جنوب اقیانوس هند و در نزدیکی استرالیا، به صورت آرام به زیر آب رفته باشد که به این معناست آنها برای دو سال مسیر نادرستی را جستجو کرده اند.
'پائول کندی' مدیر طرح شرکت هلندی 'فوگرو' در عملیات جستجو، گفته بود وی و تیمش این بحث را مدنظر قرار داده اند که این هواپیما به آرامی به زیر آب رفته و در مکانی دورتر از محل جستجو قرار گرفته باشد.
جستجوگران در بیش از دو سال گذشته در مجموع 120 هزار کیلومتر مربع از آبهای جنوب اقیانوس هند در غرب استرالیا را برای یافتن اثری از این هواپیما مورد تمرکز قرار دادند، اما چیزی نیافتند.
مالزی، چین و استرالیا 10 روز پیش تصمیم به توقف جستجو برای یافتن هواپیمای بوئینگ پرواز ام.اچ 370 خطوط هوایی مالزی گرفتند، اما باید جستجوی فعلی 120 هزار کیلومتر مربع برای یافتن این بوئینگ در جنوب اقیانوس هند ادامه یابد.
گروهی از بستگان مسافران چینی هواپیمای ناپدید شده این شرکت هواپیمایی مالزی روز شنبه با تجمع مقابل وزارت امور خارجه چین در شهر پکن خواستار تداوم جستجو برای رسیدن به نتیجه مشخص و روشن شدن این حادثه شده بودند.
براساس گزارش ها، تاکنون 180 میلیون دلار هزینه صرف جستجو برای یافتن بقایای این هواپیما در اعماق اقیانوس شده است.
کارشناسان مالزیایی در سال 2015 اعلام کردند هیچ مورد مشکوکی در خصوص شرایط جسمانی و سلامت خلبان وجود ندارد.
آساق**1611

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال