ریو2016؛

سرقت از ورزشکاران استرالیایی در دهکده المپیک ریو

تهران- ایرنا- دستکم سه لپ تاپ و اموال شخصی دیگر از ورزشکاران استرالیایی در جریان تخلیه محل اقامت این تیم در دهکده المپیک به سرقت رفت.

به گزارش ایرنا از تارنمای خبری ناین نیوز، سرقت لپ تاپ و لباسهای ورزشکاران در جریان آتش سوزی روز جمعه و تخلیه محل اقامت ورزشکاران رخ داد. وقوع این اتفاق با وجود حضور نیروهای امنیتی در کنار دهکده ورزشکاران نگرانی ها را افزایش داده است.
حدود 100 ورزشکار و اعضای تیم های ورزشی بعد از آتش سوزی در سطل زباله در توقفگاه خودروها، محل اقامت خود را به طور موقت ترک کردند. گمان می رود این آتش سوزی در اثر انداختن سیگار روشن ایجاد شده باشد.
کمیته المپیک استرالیا ضمن تایید سرقت البسه و لپ تاپ ورزشکاران، در یک اقدام پیشگیرانه اقدام به استقرار نیروهای امنیتی در تمام طبقات ساختمان محل اقامت این کاروان کرده است.
مشخص نیست که کدام یک از ورزشکاران مورد سرقت قرار گرفته اند. .
این اتفاق در حالی است که کاروان استرالیا در ابتدا از عزیمت به دهکده المپیک به علت شرایط نامطلوب سرویس های بهداشتی و خطر برق گرفتگی خودداری کرده بود.
بعد از آ ن که کارگران تمام نواقص را برطرف کردند، تیم استرالیا روز چهارشنبه به دهکده المپیک نقل مکان کرد.
با وجود اینکه در دهکده المپیک استعمال دخانیات ممنوع است، کیتی چیلر رییس کاروان استرالیا از فقدان سیستم هشدار دهنده آتش انتقاد کرد.
وی گفت: به ورزشکاران گفته نشده بود که سیستم هشدار دهنده خاموش است، به همین علت ورزشکاران در اثر دود متصاعد شده در راهروها و پلکان متوجه حریق شدند.
بازی های المپیک تابستانی 2016 از 15 تا 31 مرداد در ریودوژانیرو برگزار می شود.
ورزشی**1210**1584

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال