رئیس پلیس راه آهن کشور:

تجهیز و اشراف اطلاعاتی؛عنصر مهم در موفقیت ماموریت های پلیس است

تهران - ایرنا - رئیس پلیس راه آهن کشور تجهیز و اشرافیت اطلاعاتی را عنصر مهمی در انجام ماموریت ها معرفی کرد و گفت: حوزه اطلاعاتی اگر به درستی مدیریت نشود، عملیات به صورت کور و فرسایشی انجام می شود و نتایج مطلوبی ندارد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، این مطلب را سردار اکبر شاهی در آیین رونمایی از سامانه خدمات رسانی به شهروندان عنوان کرد و گفت: یکی از افتخارات پلیس راه آهن جمهوری اسلامی ایران تامین امنیت 13 هزار کیلومتر خطوط ریلی است که با گشت زنی و حضور مستمر ماموران پلیس راه آهن تامین می شود.
وی افزود: برابر مصوبات شورای امنیت کشور، پلیس راه آهن مسئول حفاظت از اماکن و تاسیسات راه آهن جمهوری اسلامی ایران در سراسر کشور است و با زحمات شبانه روزی کارکنان این پلیس، هر روز شاهد پیشرفت کارها و نتایج مطلوب تری از آمار عملکرد هستیم.

**تشریح اقدامات سه ماهه پلیس راه آهن
رئیس پلیس راه آهن کشور از افزایش 75 درصدی کشف کالای قاچاق در سه ماه نخست سال جاری در مقایسه با سه ماهه اول سال 94 خبر داد و گفت: در بحث مواد مخدر نیز شاهد افزایش 41 درصدی کشف بودیم.
وی ادامه داد : 58 درصد کاهش وقوع سرقت آهن آلات و ادوات ریلی، 12 درصد کاهش وقوع سرقت کابل و علائم الکترونیکی، 15 درصد کاهش وقوع سرقت اموال مسافران در ایستگاه و داخل قطار، 33 درصد کاهش وقوع سایر سرقتها و در مجموع 35 درصد کاهش سرقت ها در تهران و سایر استانها از نتایج اقدامات پلیس راه آهن بوده است.
سردار اکبر شاهی تجهیز و اشرافیت اطلاعاتی را عنصر مهمی در انجام ماموریت ها خواند و بیان داشت: حوزه اطلاعاتی اگر به درستی مدیریت نشود، عملیات یقیناً به صورت کور و فرسایشی انجام می شود و نتایج مطلوبی ندارد.
وی ادامه داد: پلیس راه آهن با به کارگیری نیروهای زبده و متخصص، تاکنون در کنترل سالیانه بیش از 25 میلیون نفر مسافر و بالغ بر 40 میلیون تن بار در حوزه حمل و نقل کالا در ماموریت های خود سربلند و سر افراز بوده است.
این مقام ارشد انتظامی توضیح داد: خوشبختانه ما با یکسان سازی ادبیات پلیسی در صف و ستاد از وحدت، وفاق و هماهنگی خوبی برخورداریم که در بهبود خدمت رسانی به مردم، ارتقاء امنیت اجتماعی و نتیجه بخش بودن اقدامات، تاثیر مستقیم دارد.
سردار اکبر شاهی در پایان با معرفی «سامانه خدمات انتظامی» به حاضران، استفاده از نرم افزارهای خدماتی را در سرعت بخشیدن به ماموریت ها، خدمت رسانی بهتر به شهروندان، تمرکز بخشیدن به خلاء های موجود امنیتی و پیشگیری از تهدیدات و آسیب های شبکه ریلی موثر دانست.
اجتمام(1)**7029** 1701

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال